Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

07.07.1907–08.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Magic, Inc.

(lühiromaan aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Unknown» 1940; september [autorinimega Anson MacDonald, pealkirjaga «The Devil Makes the Law»]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
4
0
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (7)

Üks Heinleini esimesi (lühi)romaane. Erineb väliselt üsna tugevalt tavaHeinleinist, olemuselt aga tüüpiline RAH. Ühtpidi üsna õel satiir, teisalt loogiline müstika. Meeldib just see põhjalikkus, millega Heinlein asub sihukese süzhee kallale... ühtegi otsa lahti ei jäeta. Heinlein esitab maailma, kus tüüpiline on Ameerika... aga selles Ameerikas on võlukunst ja maagia niisama tavaline, kui teadus ja tehnika. Fantasylik paraleel(alternatiiv)maailm, kus käib seesama «tants», mis meie maailmaski: «katusepakkumine», ametiühingud, ilus armastus... aga kõigele sellele annab müstilis-maagiline taust hoopis uue varjundi. Lühidalt, täpselt «Unknowni» kaanonisse mahtuv fantasy. Üsna mõjuv ja sürrealistlik on Põrgu kirjeldus. Ning see ajuti küüniliseks minev huumor..! Kes on lugenud, see pole kahetsenud.
Teksti loeti inglise ja vene keeles

Lõbus ja lahe lugu ameerikamaal yldiselt aset leidva suure hiromantiavaimustuse pilamiseks. Abiks ette lugeda neile kes horoskoopidest lugu peavad. Eriti nice touch oli see, kui juhtumisi põrgusse kohalikku bossi sõitlema läinud peategelased leidsid sealt eest kuradikesex maskeerunud... FBI agendi ;)
Teksti loeti vene keeles

Üldiselt pole raamatule midagi ette heita - häid kohti leidus seal hulganisti. Samas aga ei leidnud ma sealt midagi erilist, mis ta minu silmis viie vääriliseks teeks.
Teksti loeti inglise keeles

Päris naljakas, ehkki mitte lausa ainulaadne katse kirjeldada võlukunsti bürokratiseerimist. Just see kontrast, et võlurid teevad ju (tavamõtlemisega lugeja seisukohast) kõiksuguseid võimatuid asju, aga ei saa ometi vastu, kui keegi kurikavalalt neid litsenseerima ja ametiühingutesse ajama hakkab. Igati usutav maailm... Romantiline liin on samuti hästi kirja pandud ja isegi meeldejääv oma kummalisuses. Ning väga õpetlik (noorele lugejale) on ülevaade sellest, kuidas töötab ameerikalik demokraatia...
Teksti loeti inglise keeles

Lugesin seda "Waldole" otsa ja ootasin kogu aeg, et eelmise jutu nimitegelane kusagil mängu astub. Paistis see ju sedamoodi välja, nagu oleks paarkümmend aastat pärast Waldo maagia-teemalist avastust ka ülejäänud inimesed maagiast teadlikuks saanud jne jne, oh igatahes kuni viimase paarikümne leheküljeni kulges kõik väga huvitavalt. Siis aga see seaduseloome sisse toomine ning kogu selle ümber keerlev tants.. igavaks läks. Lõpp oli siiski hea. Kokku 4+
Teksti loeti inglise keeles

Varajane RAH, kes seekord hägustab zanripiire :))) Paraku lööb välja, et tekst 60 aastat vana. Sisu eespool lahti seletatud.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu on ilmselgelt vananenud,nagu eelmine arvustajagi märkas.Parim koht ongi Avo Nappo poolt mainitud FBI agendi jälitustegevus pörgus.Ylejäänud lyhiromaan (ca 100 lk)ajas haigutama nii,et löualuud tahtsid paigast ära minna.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: