Kasutajainfo

Andreas Eschbach

15.09.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Andreas Eschbach ·

Solarstation

(romaan aastast 1996)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Valisin oma esimeseks Andreas Eschbachi ostuks romaani «Solarstation». Miks ma eelistasin seda romaanile «Das Jesus Video»? Põhjus oli lihtne: ma teadsin, et «Das Jesus Video» on rohkem thriller kui ulme. Kuna žanrimääratlus thriller mõjub mulle alati peletavalt, siis saigi valitud «Solarstation».

Tegelikkus on kahjuks märksa ühekülgsem: romaan «Solarstation» on samuti thriller. Ulmelise osaga on pisut rohkem vaeva nähtud ja see ulme on samuti rohkem ulme, kui sedasorti raamatutes reeglina kombeks. Skeem on aga ikka seesama: alguses kiire tapatöö, siis uimerdamist läbisegi seksi ja suhteseebiga ning lõpuks see viimase hetke dramaatiline rabelemine. Usun, et ulmekauge publik neelas tänu sellisele skeemile romaani paremini alla... mind pani see romaan oma etteaimatavuses ajuti suisa haigutama.

Romaani tegevus toimub lähitulevikus. Energiakriis on sedavõrd kaugele arenenud, et leevendust otsitakse orbiidil paiknevatest päikeseenergiat koguvatest jaamadest. Ühes sellises nö. päikesejaamas enamus tegevust toimubki. Kaks kolmandikku romaanist on pühendatud tuimavõitu kirjeldustele jaama elust-olust ja elanike omavahelistest suhtest. Romaani viimane kolmandik kirjeldab võitlust jaama rünnanud terroristidega.

Romaanist saaks tüüpilise lõdva sisuga põnevusfilmi, sest isegi sedasorti filmide stambid on romaanis kenasti juba olemas. Näiteks uimaseks löödud kurikaela «unustamine», et siis paar peatükki hiljem saaks kirjeldada kangelase teist dramaatilist võitlust sellesama kurikaelaga... sedapuhku siis avakosmoses.

Mu hinne võib tunduda ehk liialt leebe, aga oletan, et mu sapisuse osaliseks põhjuseks on vast Andreas Eschbachi heade lühilugudega liialt kõrgele tõusnud ootused. Võimalik, et teisel lugemisel langeb hinne kolmele... viieks ei saa see ilmselt aga kunagi.

Vene keeles on romaani pealkirjaks «Солнечная станция».

Andreas Eschbachi ma selle romaani pärast veel enda jaoks maha ei kanna... küll suhtun tema loomingusse nüüd aga pisut ettevaatlikumalt.

Teksti loeti vene keeles

Natuke liiga aeglane ja natuke liiga etteaimatav ja natuke liiga lihtne.

Selle "natuke liiga" pärast saabki nelja. Muidu polnud viga, lugesin huviga. Oli ka mitu päris huvitavat mõttekäiku ja kogu jutt kenasti sujuvalt kirja pandud.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: