Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Blue Remembered Earth

(romaan aastast 2012)

Hinne
Hindajaid
0
2
1
1
0
Keskmine hinne
3.25
Arvustused (4)

Tegu on uue triloogia avateosega. Triloogial pole seost Reynoldsi varasemate raamatutega.


Peategelasteks on 2 õde-venda, kes kuuluvad ühte superjõukasse perekonda. Superjõukuse aluseks on nende vanaema, kelle ideede abil umbkaudu 100 aastat tagasi inimkond sai hoo sisse maaväliseks tegevuseks. Täpselt pole kirjeldatu, millega memm hakkama sai, kuid üks asi, mis perekonnale praegusel ajal raha sisse toob, on Pluuto-kandi asteroidides olevad automaattehased, mis läkitavad planeetide suunas jää ja metalli saadetisi. Samuti oli nende vanaema ka iseseisvalt kosmoseseikleja: ta oli vist esimene, kes kosmoselaevaga üldse hiidplaneetide juures käis.

Raamatu tegevus algab sellega, et klanni vanaema sureb ära. Vanaema päranduse revideerimisel avastatakse mõned lahtised otsad, mis vajavad veidi revideerimist..... Edasi kestab jube danbrownilik ühe vihje juurest teise vihje juurde jooksmine. Lõpuks selgub ikka, et poleks pidanudki väga jooksma vaid otsima kõige loogilisemast kohast. Selle danbrowniliku jama eest võiks hinnet veelgi alandada, kuid raamatu lõpp parandas mõned vead.
Teksti loeti inglise keeles

Eks igal kirjanikul ole paremaid ja halvemaid hetki. Antud teos on mu meelest üks minu seniloetud Reynoldsi romaanidest nõrgemaid. Tüütud noored peategelased (hädaldavad), igav rahmeldamine ehk aardejaht Päikesesüsteemis, veniv lugu, elevantide teema... Tegemist triloogia avalooga, kus minu jaoks läks huvitavaks alles 50 viimase lehekülje peal. Võimalik, et sealt oleks võinud lugu alatagi. Maailm oli tavapäraselt ägedate ideedega üles ehitatud, artilectid(!) ja muud tehnovidinad, sekka veel nipet-näpet (kuritegevuse väljajuurimine TI kontrolliga). Võib arvata, et sarja järgmistes osades läheb asi veidi paremaks, kuid algus on nõrk. Soovitaks pigem Reynoldsi teisi sarju või üksikteoseid. Need on palju tugevamad.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: