Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Signal to Noise

(jutt aastast 2006)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Tegu on lähitulevikuga. Vaakumis magnetväljas hõljuvat kümnetonnist puhta raua kangi tulistatakse laseriga. Selle tulemusel hakkab kang vibreerima. Pikaajaliste katsetuste tulemusel õnnestub lõpuks ühendada paralleelmaailmas asuvate kangide vibreerimine, mis võimaldab vastava pealuusse istutatud neuroloogilise jubina abil "külastada" paralleelmaailma. Selleks peab küll ühes maailmas "kehana" töötav isik olema kunstlikult esile kutsutud koomas.

Teadlane Mick on oma naisest elanud lahus 3 nädalat ja ta mõtleb just ära leppima hakata, kui juhtub õnnetus ja naine sureb autoõnnetuse tagajärjel. Peale mõningat kontakteerumist paralleelmaailmaga nõustub paralleelmaailma Mick olema 10 päeva koomas (kümmekonna päeva järel vibreerimine nõrgeneb ja side lakkab) ja meie maailma Mick kasutab oma teisiku keha, et viimast korda hüvasti jätta oma naisega, kes paralleelmaailmas sai ainult väikese muhu.

Hea lugu. Rohkem küll inimsuhetele keskenduv, kui ulmele, kuigi nagu sest arvustusestki aru saada, pole ulme mitte just väga tagaplaanil. Kergelt nukker ja melanhoolne, aga hea. Kindel viis.

Teksti loeti inglise keeles

Tüüp käib kokkuleppel paralleelmaailma iseendaga oma naist keppimas, kes tema maailmas autoavariis surma sai, tolles aga edasi elab. Ulme ei kannata kriitikat ja tegu ongi rohkem inimsuhete lahkamisega.
Teksti loeti inglise keeles