Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Turquoise Days

(lühiromaan aastast 2002)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Selles lühiromaanis heitakse valgust Revelation Space Universe`s mitmelt poolt läbi käinud The Pattern Jugglers`itele. Tegemist on mitmetel peamiselt ookeaniga kaetud planeetidel esineva võõrrassiga, omalaadse poolmõistusliku planktoniga, mis tungib merre ujuma läinud inimese (või mõne muust rassist olendi) närvisüsteemi ja loob seal uued närviühendid, nii et inimene saab mõnes mõttes osaks kogu planeedi merd katvas ühisorganismis. Pattern Jugglerseid leidub mitmel planeedil, aga lühiromaanis jälgitakse elu Turquoise`i nimelisel planeedil. Turquoise` elanikud on muu universumi arengust natukene maha jäänud ja suhtlevad teistega võrdlemisi harva. Lugu saab alguse, kui kaks uurijast õde lähevad keelatult ja salaja merre ujuma ja üks neist sureb. Sureb tegelikult ainult keha, teadvus jääb Pattern Jugglers`ite ookeanisuurusesse võrku. Ellujäänud õde elab leinas 2 aastat, kuni saabub info planeeti üle pika aja külastavast Ultrate laevast. Delegatsioonis väidetavalt teadlased, aga midagi tundub nende juures kohe kahtlane. Lõpp on actionitihke ja natukene nukker.

Suurepärane tükk muidu, väärt osake suuremast tervikust. Alastair Reynold kirjutab üsna minu maitse kohaselt ja Revelation Space sari on igati soovitatav. Täishindest jääb siiski midagi puudu, aga "neli" on selline tugevapoolne ja plussiga.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: