Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Weather

(lühiromaan aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lühiromaan räägib läbi eluks kosmoselaevas kohastunud inimgrupi, Ultrate hulka kuuluva Inigo silme läbi rünnakust nende tohutule laevale. Õigeaegselt märku saanult organiseerivad nad eduka vasturünnaku ja õnneliku juhuse läbi hävib piraatide laev. Rusude läbiotsimisel avastavad nad seal vangis olnud Cojoineri, kelle nimi on tavainimesele adumatu ja hääldamatu. Kuna nimi tähendab gaasihiiglase ülemiste kihtide erinevaid seisundeid, hakkab Inigo tüdrukut kutsuma Weather`iks (=ilm).

Rünnak Ultrate laevale pole aga jäänud tagajärjetuks ja nende hiigelsuured Cojoinerite ajamid on ohus liikuda teineteisele lähemale kui 1600 meetrit, mille tulemuseks on väiksemat sorti noova. Monopol nende ajamite valmistamiseks on Cojoinerite käes ja kuigi kasutusõigus antakse igaühele, kes maksta jõuab, jääb nende masinate tehnoloogia Cojoinerite kiivalt varjatud saladuseks. Umbusklikku kaptenit õnnestub lõpuks veenda, et Weather peaks saama heita pilku peale, kas midagi teha annab. Lõpp paljastab ka natuke nende hiigelsuurte ajamite vähemalt ühe saladuse.

Lühiromaan kuulub Revelation Space`i sarja ja paigutub kuhugi enne hävitavaid sõdasid, mis selles Alastair Reynoldsi loodud suurepärases settingus kohe möllama hakkavad.

Teksti loeti inglise keeles

Esimene pool, piraatide kallaletungi osa, polnud kõige õnnestunum, teine oli parem, kuid siiski küberpungi kohta kuivavõtu. Ja see, et tähelaeva mootoreid telefoniketastega juhitakse, ajab muidugi haigutama. Neli miinus.
Teksti loeti inglise keeles