Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Angels of Ashes

(jutt aastast 1999)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 1999; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

Vägeva backgroundiga, aga kuidagi nõrgaks jääv lugu. No ei haaranud kaasa, pealegi läks suur aur miski kvantumfüüsika peale (loodan et terminis ei eksinud), mina aga tean sellest samapalju nagu alkoholivabast õllest kuumal juulipäeval.

Tegevus toimub Marsil. Noor preester kutsutakse sureva usuisa juurde. Prohveti saatjaskonnaks on kummalised peaaegu masinatest kardinalid. Surivoodil pajatab usuisa aga loo, mis kõigutab kogu valitseva usulis-tehnokraatliku rezhiimi alustalasid ja küborgitest kardinalid alustavad kohe tagaajamist. Sisse on mässitud veel mingid kummalised kivikujusid meenutavad tulnukad, kes meenutavad ühtlasi ka ingleid - siit ka loo pealkiri, ja kuskil Päikesesüsteemis meile suhteliselt lähedal plahvatama hakkav neutrontäht. Selles kohas järgneski jutustuses pikk ja igav jahumine kvantumitest, tõenäosustest ja Schrödingeri kassist.

Tüütu nagu viimane tööpäev enne puhkust. Reynolds ise muidugi valdab teemat väga hästi, ja kohati kukub ka kirjutaminegi hästi välja, see lugu sobiks aga ainult astronoomia - (või filosoofia)õpikutesse kergeks vahepalaks.

Teksti loeti inglise keeles