Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Spirey and the Queen

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «Interzone» nr 108 (juuni 1996)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Spirey ja kuninganna»
antoloogia «Täheaeg 1: Sädelevad uksed» 2002

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
2
3
8
2
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (15)

iseenesest kummaline: oleks nagu intrigeeriv maailm, pidevalt actionit ja isegi päris häid dialoogijuppe. ent: kompositsioon on kuidagi paigast ära ja sisse lipsab ebaloogilisusi. nii et tulemus on tuim ja igav. ehk on autor tubli astronoom, ent kirjanikuna püüaksin edaspidi vältida.
Teksti loeti inglise keeles

Üldiselt sõnum sama, mis Mustal Kassilgi... See mesilaste värk muutus segaseks ja totraks mingil hetkel, eriti kui kuninganna ammuvrakistatud mehhanismid veel miskeid viimseid liigutusi suutis tegema panna, kui väga vaja oli...
Teksti loeti eesti keeles

Herilane herilase otsa, siis jälle üks lõik sellest, kuidas mõni uudne mürsk "killu" puruks lõi. Veidi astronoomiat lisaks ja ongi valmis...

Hea et mõned jutud kiirelt meelest lähevad.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu sarjast "paha tehisintellekt tegutseb jälle". Autor pendeldas kahe rezhiimi - tormakas action või tehnitsistlik mumbo-jumbo - vahet ja kirjandusele suuremat võimalust ei andnud. Tõenäoliselt on ka sellisele materjalile oma sihtgrupp.
Teksti loeti eesti keeles

Tuli jälle üle hulga aja tuju ketserlusega tegelda ja võrrelda (kuigivõrd) nimeka an-am autori juttu Lew R. Bergi loominguga... Ühiseid nimetajaid leidub mitu: esiplaanil on puhas action, lõpp jääb nö. õhku rippuma ja - mis antud juhul olulisim - siingi on autor oma tegelaskujudest (olgugi peategelane minavormis) distantseerunud, kasutades neid peamiselt vaid tegevuse arendamise vahenditena ega üritagi neid insightida ja lugejat neile kuidagi kaasa elama panna. Ja kas see, et Reynoldsi kirjutamislaad tundub mulle nimme distantseerituna ning omaenda tegelaste suhtes kergelt üleoleva-ironiseerivana, annab Bergiga võrreldes mingi lisaväärtuse..?

Lugeda polnud paha, kuid suurem sära lool puudus. Kõhklesin seetõttu hinde panekul, aga jutu lõpuosa pani asja siiski paika. See, kuidas kaks ellujäänud kõva meest, ühel kõht sodi ja teine ribadeks, elu eest võidu üle kuumaastiku kosmoselaeva poole roomavad ja seejuures üksteisega sundimatult lobisevad, oli tõsiselt naljakas. Ja luugilahendus oli ka hea. Nii et ikkagi neli.

Teksti loeti eesti keeles

Kõik, mis seondus kosmoselendude tehnoloogiaga ja pilootide füsioloogiaga, oli huvitav. Herilasi ja nende maailmavallutusplaane tõsiselt võtma panna autor mind aga ei suutnud.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult olid inimesed omavahel sõjas ja herilased ainult üritasid kuidagi inimrassi täielikust hävingust säästa, kuid sel pole ka erilist tähtsust. Seda kõike on korduvalt ja tunduvalt paremini tehtud. Kolm, kuigi ma võib-olla ülehindan asja väärtust.
Teksti loeti eesti keeles

Üsna tüütu, absoluutselt ilma igasuguse särata keskmisest veidike nõrgema tasemega jutt, mille ainus kirjutamise eesmärk näib olevat kirjeldada kosmoses toimuvat kõrgtehnitsistlikku actionit. Huvitav, milleks küll seda soga vaja oli, kui Reynoldsil on tagataskus ülivinge Revelation Space sari, mis lööb seda Spireyt ilma eriliselt punnitamata igast asendist. Võibolla oli see Spirey ja kuninganna lugu käeharjutus, soojendus? Revelation Space`s oli küll igasugu kummalisi tehislikke olendeid ja modifitseeritud kunagi kauges minevikus inimesed olnud olevusi, aga taolisi herilasi ma justkui ei mäleta...Ei tea, eelpoolnimetet Revelationi - sarja kõrval oli see jutujulla siin nagu Žaporožets E-klassi Mersu kõrval igatahes...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: