Kasutajainfo

Neil Gaiman

10.11.1960-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neil Gaiman ·

Troll Bridge

(jutt aastast 1993)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (4)

Neil Gaimanil on suurepäraselt käppas järgmine skeem: võtta mingi müüt, muinasjutt või legend, seda osavalt segada, lisada tänapäevaseid elemente ja see kõik Neil Gaimani võtmes läbi kirjutada. Ka "Trollisilla" puhul on aluseks miski klassikaline inglise muinasjutt, mis meil ilmselt nii tuntud pole. Lühidalt seisneb muinasjutu sisu sellest, et mingi väike poiss satub kuhugi silla peale, mille alt kargab välja troll, kes tahab teda ära süüa. Poiss vingerdab erinevate kavalate nippidega ennast välja.

Gaimani loos on samad elemendid, kuid tegevus toimub tänapäeval. Peategelane satub väikese poisina trolli kätte, kes tahab tema elu ära süüa. Poiss väidab, et ta pole veel õieti elanudki ja lubab oma elu lasta ära süüa hiljem, siis kui on juba kogemusi ja aastaid.

Kergelt gootilik, kergelt sünge, kergelt nukker. Selline see Gaimani lühiproosa on. Viis.

Teksti loeti inglise keeles

See oli jah hea lugu. Kuigi peaaegu sama võib väita kõikide Gaimani lühijuttude kohta.

Mu meelest poiss otseselt ei vingerdanud, vaid lükkas asju edasi. ja ära teda küll ei tahetud süüa. Vähemalt mitte selle literaalses mõttes. Sillale sattus poiss pärast lapsepõlve veel kaks korda ja teisel korral jäigi ta sinna.. Oma aega ootama.

Teksti loeti inglise keeles

Jah, miski muinasjutu järgi kirjutatud lugu, kus peategelane kohtab kolm korda oma elus sillaalust trolli, see on selline poololend, eludeõgija. Esimest korda veel päris jõnglasena vingerdab ta välja, et on liiga noor alles ja troll ei saa temast midagi. teine kord teismelisena õnnestub viidata, et pole veel kordagi seksinud. Kolmas kord täiskasvanuna on ta oma elu aga juba liiga vussi elanud ja läheb ise end trollile pakkuma. Mehest endast saab siis sillaalune troll aga ta kellegi teise elu ei taha ta võtta. Üpris hea jutt ja saab „viie“.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019

Autorite sildid: