Kasutajainfo

Vjatšeslav Nazarov

22.09.1935-20.06.1977

Teosed

· Vjatšeslav Nazarov ·

Silaiskoje jabloko

(lühiromaan aastast 1978)

eesti keeles: «Silai õun»
Eesti Raadio järjejutt

Tekst leidub kogumikes:
  • Eesti Raadio
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Kusagil, ühel planeedil... Tore planeet ja ilus elu. Pole midagi ütelda! Kes mäletab kallist nõukogudeaega, see tunneb maailma ja probleemid kohe ära. Kuid mitte ainult. Jutte, mis iganevad iga poliitilise olukorra muutuse järel, kirjutavad teistsugused inimesed ja need ilmuvad kas ajalehtede esilehekülgedel või luksuslike nahkaante vahel kriitpaberil. Ning kestab sama kaua kui ajalehtki. Ilus lugu, ja kes viitsib, lugegu kindlasti! Mulle isikllikult meeldis kõige enam see pendlitest kkosnev süsteem... ;-)
Teksti loeti vene keeles

Ilmselt Vjatsheslav Nazarovi parim tekst... ükski ülejäänud loetud kuuest loost pole (minu meelest) viite väärt. Tegevus toimub mingil eraldunud planeedil, kus on võimu haaranud mingi Suur Juht ja Tüürimees! Paralleelid Puna Hiina, Natsi Saksamaa ja Nõukogude Liiduga on ilmsed, aga õnneks pole tegu siiski mitte poliitilise paskvilliga. "Silai õun" on põnevalt seikluslik, sotsiaalne ning samas ka filosoofiline lühiromaan totalitaarsest rezhiimist... ning mitte ainult. Väga hea tekst!!! Ilmumisaasta suhtes olen ma üsna kõhkleval seisukohal, sest see 72. aasta versioon kandis teist pealkirja ning oli vist ka lühem, aga et ma pole seda autori esikkogu "Vetshnõje parusa" käes hoidnud, siis on see vaid oletus... pealkirjaga "Silai õun" ilmus see tekst paar-kolm aastat hiljem.
Teksti loeti vene keeles

Kunagi on seda lugu järjejutuna raadios lugenud Tõnu Aav. Väga hea jutt. Hea oli ka tõlge (ma arvan - originaali pole lugenud tegelikult). Hea huumori ning paraja actioni saatel oli toodud välja totalitaarse riigi suht huvitavaid probleeme. Nimelt oli imperaator juba aastaid ..ee.. kui ma praegu edasi kirjutan siis võin lugejatel lugemisrõõmust poole ära lõigata nii, et... lugege ise ja lugege kindlasti!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: