Kasutajainfo

George R. R. Martin

20.09.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· George R. R. Martin ·

The World of Ice and Fire

(kogumik aastast 2014)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

NB! Keegi moderaator võiks lisada 2 kaasautorit raamatule: "Elio M. García Jr." ja "Linda Antonsson". Lisaks pole tegu võibolla kogumikuga, vaid mingi muu formaadiga....

NB! Allpool olen segiläbi kasutanud inglisekeelseid ja eestikeelseid termineid. Vabandused selle pärat.

Arvustus:

Alguses arvasin, et tegu on pildiraamatuga. Kuid meeldiva üllatusena selgus, et tegu on väga hästi koostatud ja kirjutatud Westerose ajalooga. Visuaalses mahus koosneb raamat pooleldi tekstist ja pooleldi piltidest-joonistustest.

Raamatu esimene pool on justkui kirjutatud "kaasaja" Westerose maester`i poolt. Kuna ta asub kaugel lõunas (Oldtown-is), siis kõike, mis Müüri kandist kuuleb, ta ei usu. Näiteks arvab ta, et müüritaguseid tonte pole mitu tuhat aastat nähtud ja kes-teab, võibolla ongi tegu legendiga. Kuid Westerose ajaloost kirjutab ta hästi. Samm-sammult räägitakse First Men saabumisest, Andal`ite saabumiset, Targaryenite saabumisest ja seejärel Targaryenite allakäigust ja kadumisest. Lõviosa ajaloost on Targaryenite valitsusajast. Kirjutatud on neutraalsest vaatenurgast, fiktiivsel ajaloolasel ei ole justkui mitte ühtegi eelistust "ajaloolise tõe" osas.

Raamatu teine pool on aga lihtsalt ülevaade erinevatest Westerose regioonidest, nende valitsevatest kodadest ja vasallikodadest.

Seda teost soovitaks igale "A Song of Ice and Fire" sarja huvilisele, sest tegelikult annab ta väga palju intrigeerivaid taustaandmeid juurde. Näide: läbi käib mitu erinevat legendi/müüti/fakti Winterfelli kohta: 1) Winterfellis on kuumavee allikad, 2) kuumavee allikaid kütab lohe, 3) üks Targaryeni viimastest lohedest jättis Winterfelli hunniku mune. Fiktiivne ajaloolane lisab juurde, et kuumavee allikas on tõsi. Ülejäänu aga tõenäoliselt legend. Lisaks oli tema teada lohe isane ja kuigi räägitakse, et lohed pidavat vajadusel sugu muutma, pole teada, kas see lohe seda tegi.... (Vulgaarset sõnademängu siin ei esinenud, see tekib vaid eesti keelde tõlgitult).

Visuaalsest küljest sisaldab raamat palju ilusaid ja huvitavaid pilte. Aga nende hulgas leidub ka kehvakesi. Näiteks kui on räägitud mõne Targaryeni printsi seitsmest tuntumast armukesest, siis ruumi täiteks on igaüks neist valmis joonistatud, kuid näevad nad kõik välja, nagu Hollywoodi näitlejad mõnes hiliskeskaega käsitlevas Hollywoodi filmis.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: