Kasutajainfo

George R. R. Martin

20.09.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· George R. R. Martin ·

Fast-Friend

(jutt aastast 1976)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Ammu-ammu avastasid inimesed avakosmosest kaks liiki "energiaolendeid". Yhed neist jooksid teiste eest ära ja teised ajasid esimesi taga. Kui kätte said, siis panid nahka. Parema kättesaamise huvides liikusid need kiskija tyypi eneriaolendid kiiremini kui saakloomad. Ehk siis kiiremini kui valgus.

Yhtlasi avastati et nonde kiskijatega (darkid) on inimesel võimalik symbioosi astuda. Umbes nii et dark ja inimene sulavad yheks ning omandab surematuse, võime valgusest kiiremini ringi lennata ja kaotab igasuguse huvi seksi ning muude sportlike ajaviitevormide vastu. Ainuke jama on selles et too yhinemine darkiga õnnestub kahel kolmandikul juhtudest. Igast kolmandast seda asja katsetavast inimesest jääb vaakumisse ringi heljuma pilveke verepritsmeid.

Loo peategelane läks kah kunagi aastad tagasi koos oma tydrikuga darkidega yhinema.. Tydrikuga sai kõik korda aga enne seda kui mees ise asjaga maha sai juhtus just yks tädi ilmatu plurtsatusega darki käes katki minema. Mille tagajärjel tekkis vaese mehes ettevõetud operatsiooni suhtes tõsine foobia. Mida ta põeb juba pikki aastaid. Ja on yldse väga õnnetu.

Martinile paistab et ysna iseloomulikus muinasjutulikus stiilis tykk. Tänu sellele et ohtrasti kasutatavat kohaliku maailma olmeterminoloogiat seletatakse inimesele alles kuskil esimese kolmandiku lõpus tekkis juba alguses asja vastu paras tõrge. Ja ega see mulje jutust ka edasise tegevuse käigus oluliselt ei paranenud. Eks ta yks paras jahu oli..

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: