Kasutajainfo

George R. R. Martin

20.09.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· George R. R. Martin ·

With Morning Comes Mistfall

(jutt aastast 1973)

ajakirjapublikatsioon: «Analog Science Fiction—Science Fact» 1973; mai
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Planeet kandis nime Kummitusmaailm peamiselt seetõttu, et enamik planeedist oli udu peidus. Vaid kõrgemad mäetipud olid alati pealpool udupiiri. Hommikuti udu haihtus kõrgematelt aladelt (Mistfall) ja õhtuti tõusis (Mistrise). Kuid udus peitusid kummitused – nii arvasid arvukad turistid, kes neid kogu galaktikast otsima sõitsid.

Minajutustajaks on ajakirjanik, kes tuli kaasa teadusliku ekspeditsiooniga, mille ülesandeks oli ümber lükata kuulujutt kummitustest. Peatuti hotellis "Pilveloss", mille peremees Sanders suhtus teadlastesse vaenulikult. Tema arvates ei saa igasse nähtusse suhtuda teadusliku tõsidusega, ka ilul ja mõistatustel on elus oma koht. Huvitav on see, et ekspeditsiooni juht ei suutnud ka poole aasta pärast eraldada mistfalli mistrise`ist. Muidugi on Sandersil õigus: pärast teadusliku aruande avaldamist lõpetasid turistid planeedi külastamise. Ajakirjanikul oli sest kahju: enneolematu ilu, aga imetlejaid ei ole. Hindeks 4.
Teksti loeti vene keeles

Nukker ja hea sentimendiga kirjutatud lugu. Ulmelisusega eriti silma ei paista, kuid muidu hea tugev asi, mida tasub lugeda suuremate kähmluste vahele taheda vahepalana. Suures koguses tarivtamine ei ole arvatavasti soovitav.
Teksti loeti vene keeles

Jutus mainiti Bradbury nimelist Marsi linna ja vististi oli see lugu muuhulgas ka lugupidamisavaldus talle. Huvitaval kombel aga on selle jutu ja Bradbury stiili vahel suur erinevus. See siin on väga visuaalne jutt - muude meelte aistinguid mainitakse väga põgusalt, ainult toidu-joogiga seoses ja üleüldse kokku vist kahel korral. Bradbury jaoks on aga haistmine-maitsmine olnud peaaegu sama olulisel kohal kui nägemine (on tal ju lausa omaette lugu pealkirjaga "The Scent of Sarsaparilla").

Muus osas on eelarvustajad olulise ära öelnud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: