Kasutajainfo

George R. R. Martin

20.09.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· George R. R. Martin ·

Unsound Variations

(jutt aastast 1982)

ajakirjapublikatsioon: «Amazing Science Fiction Stories Combined with Fantastic» 1982; jaanuar
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

On möödunud kümme aastat ajast, mil Peter Norten lõpetas ülikooli. Ta kirjutas paar aastat romaani, mida ei avaldatud, oli ajakirjanik, kuid sai sule sappa. Nüüd peab ta väikest raamatupoekest.

Lühiromaan algab episoodist, kus ülikooli malevõistkonna endine kapten Peter Norten sõidab oma naisega malevõiskonna kokkutulekule. Ta ei ole kümme aastat oma võiskonnakaaslasi näinud. Kokkutuleku korraldab Bannish, multimiljonär, kelle kallal kooliajal noriti. Eriti meeldejääv oli USA ülikoolide meistrivõistluste üks kohtumine, kus Bannish kaotas ilmses võiduseisus. Selline oli üldine seisukoht ja Bannish sai kõigi käest võtta. Kohale jõudes selgus, et Bannish tahab kõigi võstkonnakaaslastega seda partiid uuesti mängida, et tõestada seisu lootusetust. Kuigi teised selle vastu huvi ei tunne, on nad sunnitud – Bannishi eraklikus mäemajas on nad viimase vangid.

Selgus, et Bannish oli kulutanud viiskümmend aastat, et leida lahendus ajas rändamisele (vaid teadvus saab ajas tagasi rännata) ja kaotuspartii uurimisele. Ta naases seejärel oma noorusesse, patenteeris enda nimele oma arvutigeeniusest võistkonnakaaslase kõik hilisemad leiutised, ajas nurja Norteni eluplaanid – kõik seda kättemaksuks solvangute eest. Igaüks võib korra tõestada, et Bannishi partii oli võidetav. Autasuks on miljonid dollarid või võimalus oma noorusse tagasi rännata. Martin kirjeldab veenvalt tekkinud pingeid. Olen ise aastaid malet mänginud, seetõttu lugu meeldis. Hindeks 5.
Teksti loeti vene keeles

Algus oli mittemidagi ytlev. Paarike, kes on juba aastaid koos polnud ja kelle vahel on selline pooleldi vihkamis-vihkamis suhe ja kes aegajalt isegi aru ei saa, et miks nad veel koos on. Päris kaua läks, et asja vedama saada. Aga kui asi juba käima oli läinud... Lugu ei kuulu minu absoluutsete lemmikute hulka, aga mis salata, aegaajalt avastasin, et pean seda lugedes hinge kinni. Vat niisugune lugu oli. Hämmastab see, kuidas kirjanik oli v6imeline sellist asja nagu malemäng millegi öäärmiselt p6nevana kujutada. Mängu kirjeldus ei jää kuidagi alla parimatele v6itlusstseenidele. Hindes ei teki kahtlust.
Teksti loeti vene keeles

Sisust on juba piisavalt räägitud. Hea jutt. Pingestatud, puändiga, kaasahaarav. AGA...

Andke andeks, aga süžee on ju jabur!!! Ükski täie mõistuse juures olev maletaja ei hakkaks panuse peale mängima võõrast partiiseisu, mida vastane on aastaid analüüsinud. Ja sealjuures veel poolelioleva partii aegadega!! Seda ei oska võrreldagi. Ehk nii: ütleme, et kui seesama maletaja hakkaks jooksma sprinti võidu tippvormis Usain Boltiga. Ise plätudes.

Ei, Bolti vastu võiks tüübil isegi šanssi olla (äkki too venitab lihast!), aga males antud tingimustel -- lumepallil põrgus on ka rohkem šansse.

Ilmselt olen ülekvalifitseeritud antud juttu hindama. 4-

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: