Kasutajainfo

Greg Bear

20.08.1951–19.11.2022

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Greg Bear ·

Hardfought

(lühiromaan aastast 1983)

ajakirjapublikatsioon: «Isaac Asimov`s Science Fiction Magazine» 1983; veebruar
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (4)

On kujutatud kahe võimsa kosmosetsivilisatsionni (lõputut) võitlust, milles sõja laastav toime ilmneb mõlemale poolele võrdselt; inimesed, keda justkui saadaks sõjaline edu plajude sajandite vältel, võõranduvad samamoodi oma olemusest ja muutuvad mingiks sipelgapesalaadseks organisatsiooniks nagu seda tegi senexi tsivilisatsioon miljoneid aastaid tagasi. Tugev patsifistlik teos.
Teksti loeti inglise keeles

Hea oli kogu tehisümbruse kirjeldus aga muidu jäi lahjaks. Sõda on sõda ja sellest on juba palju jahutud, vägivald sünnitab vägivalda jne. Üldiselt oli igav lugeda, sest fabuleerimine jättis kõvasti soovida, tegevust oli vähe. Rohkem selline ulmaline kraam. Oli ka häid mõttearendusi - et vaenlast tõsiselt vihata ei tohi teda hästi tunda. Nebula andmine sellele loole on vist põhjendatav ainult halva saagiaastaga. Kuigi möönan, et sellistele hard sf-i austajatele, võiks ju see lugu meeldida. See peategelase inimlikustumine ja tema kallima olemus olid nii meeletult stamplikud, kuskiltpidi meenus "Igaviku lõpp".
Teksti loeti vene keeles

Beari romaanid "Blood Music", "Eon" ja "Eternity" olid jätnud hea mulje ning asusin paari päeva eest suurte lootustega lugema vaadeldavat Nebulaga pärjatud lühiromaani (1983). Poole peal tabasin, et olen seda 3-4 aasta eest ju lugenud! Ei olnud huvitav, aga läbi sain. Usun, et kolme aasta pärast on ta jälle meelest läinud ja loen ta uuesti poolvägisi läbi. Tegevus ei haaranud, tegelased ei olnud köitvad. Hindeks 2+.

Teose teemaks on kauges tulevikus toimuv juba tuhandeid aastaid kestnud sõda inimeste ja senexite vahel. Senexid on liigina inimestest miljardeid aastaid vanemad, ka iga üksiku senexi eluiga on ca tuhat aastat. Senexid elavad ammoniaagikeskonnas ja seda leidub hiidplaneetidel. Võiks arvata, et inimesed ja senexid elavad sedavõrd erinevates maailmades, et neil pole midagi ühist, polekski nagu sõja põhjust. Aga evolutsiooni käigus on inimesed hakanud kasutama hiidplaneete, ka senexid on vähehaaval hõivanud kõvemaid ja kuumemaid planeete. Võitlevad pooled pole kordagi olnud kommunikatsioonisuhetes – sedasi on kergem vaenlast vihata. See igavene sõda on muutnud ka inimtõugu ja mitte paremas suunas. Lühiromaanis näeme sõja kulgu ühe inimtegelase ja ühe senexi silme läbi.
Teksti loeti soome keeles

Kauge tulevik, kosmoselaevad ja-sõjad, võõrtsivilisatsioon, kloonimine, segane tõmblus aegade ja kohtade vahel, rohkesti arusaamatust tekitavaid termineid. Ühesõnaga - lugemine ulmesõbrale, mina olen täiesti vale adressaat.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: