Kasutajainfo

Greg Bear

20.08.1951–19.11.2022

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Greg Bear ·

/ Slant

(romaan aastast 1997)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Lugesin seda raamatut.. ja kirusin mõttes. Siis tuli Andri ja kirjutas siin sama autori "Eon" nimelise teose kohta täpselt sedasama mis mulle endalegi närvidele käis. Esimene kolmandik romaanist on _tyytu_ lugeda. Terve myriaad tegelasi ja tegevusliine, mis omavahel sugugi seotud ei tundu olevat. Ja kõik see maailmas, mis on kyll igati läbi mõeldud aga vaene lugeja prantsatub sinna maha ilma erilise ettevalmistuseta. St. pikk-pikk sissejuhatus mis ei täida oma eesmärki.

Romaani tegevus toimub XXI saj. keskpaigas. Post-industriaalne yhiskond on lõpuks ometi enam-vähem täisikka jõudnud. Päris andekalt ja kompetentselt on kirjeldatud seda, kuhu autori arvates jõuab välja Internet, psyhhiaatria, bio-engineering, tehisintellekt ja nanotehnoloogia. Selline hard-sf tehnokraatlik futurism on asi millega Bear tõeliselt hiilgab.

Kuskil esimese kolmandiku lõpus, hakkab syzee tasapisi käima minema. Selgub, et kõigi nende erinevate tegevusliinide vahel mingisugune seos ikkagi justkui on. Viimane kolmandik koos teose lõpus aset leidva paugutamise ja inimohvritega oli juba parajalt hoogne action.

Kokkuvõtteks. Tulenevalt eelkirjeldatud kompositsioonilistest puudujääkidest mõtlen järgmine kord pikalt järele, enne kui riiulilt järgmise Beari teose välja õngitsen. Samas, 2000. aasta Hugo nominantide nimekirjas figureeriv "Darwin`s Radio" oli autoril selles osas juba märksa paremini õnnestunud.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: