Kasutajainfo

Greg Bear

20.08.1951–19.11.2022

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Greg Bear ·

Dinosaur Summer

(romaan aastast 1998)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Omalaadne "järg" Conan Doyle`i "Kadunud Maailmale". Tegevus toimub 1947. aastal. Prof. Challengeri ekspeditsioon, mis avastas Lõuna Ameerikast platoo elusate saurustega lõi omal ajal kyll kõvasti laineid kuid on vahepeal maha peetud maailmasõdade jms. käigus peaaegu-et unustusse vajunus. 20ndatel tassiti tollelt platoolt ohtrasti elusaid saurusi loomaaedadesse rahvale näitamiseks. Enamik neist, paraku kõngesid.

Viimane ameerikas tegutsev dinosauruste tsirkus on pankrotti läinud. Antakse viimane pidulik etendus ja pannakse pillid kotti. Yritusel osalevad ka kergemeelsusele kalduv itaalia juurtega fotograaf Anthony ja tema nooruke kuid eriti asjaliku olemisega poeg Peter.

Mida hakata peale tsirkuse saurustega? Mingi muuhulgas ka looduskaitsega tegeleva fondi ja osalt Hollywoodi rahalisel toetusel otsustatakse loomad tagasi platoole toimetada. Sellega aga ei lähe kõik just kõige libedamalt..

Esiteks on poliitiline kliima seal Lõuna Ameerikas võrdlemisi ebastabiilne. Võimul oleva diktatuuri ja kohaliku sõjaväe vahelised hõõrumised on kohe-kohe järjekordseks kodusõjaks lahvatamas. Peale selle leiavad dzunglis aset vahetpidamatud indiaanlaste ylestõusud. Ja yks transporditavatest saurustest, eriti tigeda meelelaadi ja pikkade kihvadega varustatud lihasööja nimega Dagger põrnitseb kurjal pilgul läbi puurivarbade ymber sagivaid inimesi..

Greg Beari asjad on enamasti kuidagi.. puised. Ka käesolev romaan, ehkki vähem kui mõned tema teised raamatud. Pisut vanamoelist stiili kasutav kasvavale noorsoole mõeldud seiklusjutt oleks võinud pisut mahlakam olla. Sedasorti stseene kus mingid räbaldunud tyybid keppide ja kaigastega hirmsale kiskjasaurusele vastu koonu peksavad ei tohiks ju väga raske olla sedamoodi kirja panna, et lugejal ihukarvad pysti tõuseksid?

Peale selle lasi Bear vähemasti yhes kohas oma fantaasialennul ysna põhjalikult kaelarihma peost.. suured kobakad saurused kes elavad veel kobakamas termiidipesa laadses ehitises nagu kollektiivsed putukad? C`mon!

Samas, mõne teise koha peal tulid need fantastilised leidused tal välja tõsiselt nauditavad. Ja erilise heakskiidu pälvivad mult tõsiandekad ja stiilsed illustratsioonid! Ja seda paperback formaadis raamatus!

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: