Kasutajainfo

Kage Baker

10.06.1952-31.01.2010

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kage Baker ·

Mother Aegypt

(lühiromaan aastast 2004)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Lühiromaani tegevus toimub kuskil Rumeenias umbes 19. sajandi keskpaiku. Kohe alguses põgeneb suli ja varas Gunescu politseinike eest ja satub kummalise paarikese otsa, kes rändavad vankritega läbi maa. Naine on välimuse järgi 25-30ne aastane ja tõmmu, justkui Egiptusest, Amaunet nimeks. Temaga on kaasas kummaline kääbus Emil, kes paistab olevat idioot ja vampiir ühekorraga.

Lugu hargneb küllalt aeglaselt, kirjeldades põhiliselt seltskonna reisi mööda maad ja Gunescu erinevaid kahtlaseid rahateenimistrikkide katsetusi. Kui eessõnas poleks mainitud loo kuuluvust The Company nimelisse sf - sarja, oleks ma seda pidanud küllalt keskpäraseks fantaasiaks. Kuna muust sarjast pole mul vähimatki aimu, ei jätnud käesolev lugu mingit erilist muljet. Naisterahvas Amaunet on väidetavalt surematu ja ta justkui ostaks varaste ja röövlite käest mingeid asju kokku. Vahepeal ta justkui sureb ja Gunescu ja imbetsiilist poiss matavad ta maha, aga lõpus on ta jälle elus. Kergelt segane, aeglaselt kulgev lugu, hinne "kolm" on just paras.

Ja peale sellist tutvust ei taha ausalt öeldes muust sarjast (kuhu BAASi järgi mahub vähemalt 3 romaani ja mõned jutud) rohkem kuuldagi, sest vähemalt see lühiromaan Kage Bakeri kiidetud jutustajaannet küll kuidagi välja ei toonud.

23.12.2013. Olles The Company - sarja lugemisega jõudnud nüüd jutustustest ja lühiromaanidest koosneva fix-up romaani "Children of the Company`ni" plõksatavad kõik mosaiigitükikesed loomulikult oma paika. Amaunet on küborg, kes on tüdinenud elust ja otsib meeleheitlikult surma. Emil on aga homo umbratilis, homo sapiensi sugulane, väikest kasvu, lapse ja ahvi ristsugutist meenutav kääbus, kellel on erakordne anne numbrite, valemite ja kemikaalide kokkusegamise peale. Kohe peale lühiromaani "Mother Aegypt" lõppu võtavad Labienus ja Nennius Emili Amaunet`ilt ära oma kurjakuulutavate plaanide jaoks. Tõstsin hinnet ühe palli võrra, Baker kirjutab ikka väga hästi ja kuna taust on nüüd palju selgem, ei näe põhjust alla tugeva "nelja" hinnata.

Teksti loeti inglise keeles

Üks klounina tegutsenud läbikukkunud pankur jookseb elu eest ja satub veidra vankri peale... Jällegi pisut selline lugu, et "milleks see kirjutati?" Et "Lost Company" sarja osa ja ehk on sel sarja täiendusena oma koht, kuid üksikuna pani natuke õlgu kehitama.
Teksti loeti inglise keeles

Ei saanudki aru, mida öelda taheti. Kindlasti on seos autori teiste Company-sarja teostega olemas, aga mida pole lugenud, selle kohta ei saa ka midagi kommenteerida. Need paar sellest sarjast läbiloetud juttu on jätnud Companyst mulje, kui paranoilisest organisatsioonist, mis ... ei olegi pihta saanud, mida täpselt ja mis eesmärgil nad seal Ajaga soperdavad. Igatahes on Mother Egypt üks Transilvaanias XVIII sajandil ringilogistav ennustaja, kelle Company on surematustanud Vana-Egiptusest ning sundinud ringi sõites röövlitelt varastatud kraami kokku ostma. Pikk elu on vaese naise põrgulikult ära kurnanud ning kaasaegne maailm on ausalt öelda vaaraode kaasaegsele kaugelt üle mõistuse.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: