Kasutajainfo

Kage Baker

10.06.1952-31.01.2010

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kage Baker ·

The Graveyard Game

(romaan aastast 2001)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Company sarja neljas romaan on eelmistest üsnagi erinev. Eelkõige on hüljatud teatav kammerlik laad: varasemad romaanid olid ühe seotud ühe tegevuspaiga ja ajaga (renessansiaegne inglise maamõis, indiaaniküla 17. sajandil või teeäärne kõrts Californias 19. sajandil). „Graveyard Game” on aga väga kiire tempoga, tegevuspaikade ja aegade vaheldumises kulgev põnevik. Peategelasi on kaks, varasematest osadest tuntud facilitator, ehk surematu küborg Jospeh ja küborg-kirjandusteadlane Lewis. Ja senine kangelanna Mendoza on… kadunud. Lewis näeb mingit imelikku anomaalset ajavirvendust Mendozast ja otsustab Josephi üles otsida. Joseph kunagi Mendoza ju värbas ja tüdruk on talle otsekui tütre eest. Ise on Lewis Mendozasse natuke kiindunud. Mendoza saatus on teadmata. Company saatis ta tõenäoliselt III osas sooritatud tapmiste eest karistuseks miljonite aastate taha aga kusagil peaks ta ju nüüd, 21. sajandil olemas olema. Aga kus?

Mõlemad mehed on mures Mendoza kadumise pärast ja kahtlustatakse, et siin on mängus ka Company enda ja salapärase 2355. aastaga seotud mõistatused. Lewis ja Jospeh alustavad Comapny eest varjatult Mendoza otsinguid, mis viivad neid järgmise paarisaja aasta jooksul väga erinevatesse paikadesse, Londonist Aucklandi, Mexicost Biarritzini. Tasapisi selgub, et Comapny varjab küborgite eest tõenäolisemalt palju rohkem kui arvatakse. Lewis asub Inglismaal ajama Edward Aston Bell Fairfaxi jälgi – too oli mäletatavasti see briti spioon, keda Mendoza pidas oma hukkunud armastatu reinkarnatsiooniks ja kes eelmise osa lõpus hukkus.

Lewis avastab, et Company on Bell Fairfaxil lapsest saadik silma peal hoidnud ja Fairfax kuulus ühte kinnisesse härrasmeesteklubisse, mis oli Comapny varjatud kehand, ja sedasorti salaühing ulatub juba ammusesse keskaega. Ning veelgi enam, 23. sajandil kannab see klubi sama nime, kui firma, kellest kasvas välja Dr Zeus Inc. ning mis leiutas ajarännu. Lühidalt öeldes on need kõik muidugi üsna ohtlikud teadmised ning tagasilöögid ei jää tulemata. Romaani lõpeb seega pisut minoorsel noodil ja Mendoza leidmisele kuigi lähedale ei jõuta.

Loo käigus on vaheldumisi põikeid minevikku - näiteks Josephi meenutus ajast, mil ta esimest korda leegionärina Britanniasse saabus – ja olukirjeldusi 22. ja 23. sajandist, inimkonda tabavatest sõdadest, katastroofidest ja omaenese lollustest. Arenenud riigid keelavad näiteks järgmisel sajandil ära lihasöömise, alkoholi, sportmängud jms, ollakse üsna lähedal ka seksi keelustamisele. Inimesed harrastavad purjetamist, sest laevadele on kuhjatud maismaal illegaalne alkohol, tubakas ja sink.

Nii et siis kindel viis.

Teksti loeti inglise keeles

Eriti uimane, ajaloolise romantilise naisteka stiilis lahendatud esimene köide The Company - sarjast ei andnud märku, et tegu on ikka erakordselt hea asjaga. Ei tea kas Kage Bakeril ja eriti tema The Company-sarjal peale Indreku ja minu veel Eestis fänne on, aga potentsiaalsetel huvilistel tasuks tõsiselt see sari üles otsida, on seda väärt küll. Neljas köide keskendub küborgite Josephi ja Lewise otsingutele Mendoza ülesleidmiseks ja toimub enamjaolt aastatel 2125-2225, teretulnud vaheldus 19.sajandi tolmustele Kalifornia maastikele või mereäärsele indiaanikülale.

Romaani ei saa eraldi lugeda, küll aga saab eraldi lugeda The Compay-sarja jutte mis on ilmunud mitmes kogumikus ja mis annavad kogu sarjale teatava lisaväärtuse.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: