Kasutajainfo

Larry Niven

30.04.1938-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Larry Niven · Jerry Pournelle ·

The Mote in God`s Eye

(romaan aastast 1974)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Teos millele tuleks sygavalt kasuks kui tema kohta pahasti öelda. Hästi vilets raamat on. Ärge seda kindlasti lugege. Loodan et sai piisavalt..

Nimelt tundub, et lääne kriitikud viibivad millegipärast (ekslikul) seisukohal, et see on Pournelli ja Niveni parim yhistöö. Ja kiidavad seda taevani. Nad eksivad. Mida nad seal _nii_ vaimustavat leidsid jääb minu jaoks mysteeriumiks. Nii Pournell, Niven kui nad mõlemad koos on maha saanud _oluliselt_ paremate asjadega. "Lucifer`s Hammer" näiteks. Samas ka oluliselt viletsamatega ("Footfall", mida kriitikud samuti taevani kiitsid). Arusaamatu lugu, niisiis.

Käesolev kirjatykk on selline.. keskpärane kosmoseooper. Grupp tegelasi sõidavad segastel asjaoludel miskisugusesse tähesysteemi kus elutsevad pealtnäha sõbralikud kui loomult salakavalad kohalikud alienid.

Loetav, kuid ei midagi geniaalset. Kui ette satub, siis vastikustundega eelmale tõmbuda ei ole põhjust. Ausalt. Samas ei maksa sellele raamatule ette mingeid kõrgendatud ootusi koguda. Hindeks keskpäraselt nõrk neli.

Teksti loeti vene keeles

Täiesti tavaline kosmoseooper. See-eest aga hästi kirjutatud. Mulle meeldis. Raamat oli tempokas ja p9nev. Oli k9ike, mida ühes heas kosmoseooperis olema peab. Samas aga jäi mulle, nagu ka Avolegi, arusaamatuks, miks seda raamatut niiväga kiidetakse. Juba esikaanelt karjub suurelt vastu Heinleini ütlus, et tegu on ühe maailma parima ulmekaga. Ka igalt-poolt mujalt kostub üliv9rdeid. Aga minu meelest ei olnud see raamat nii hea, et üliv9rdeid kasutada. Täiesti tavaline kosmoseooper. Aga lugeda k9lbab.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: