Kasutajainfo

Larry Niven

30.04.1938-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Larry Niven · Jerry Pournelle ·

Lucifer`s Hammer

(romaan aastast 1977)

Hinne
Hindajaid
1
3
1
1
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (6)

Kõige parem katastroof tyypi sci-fi mida ma lugenud olen. Maa poole lendab komeet. Vaatavad kohalikud scientistid seda teleskoobiga ja sygavad kuklaid - napilt läheb mööda. Mida rohkem vaatavad, seda napimaks see möödaminemise tõenäosus kahaneb.. Edasi võite juba ise arvata. Samal teemal on hiljem muidugi kõvasti jahutud. Näitex Discovery pealt regulaarselt näidatav sari "Three minutes to impact". Aga vaadake mis aastal see raamat kirjutatud on!
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Öakk... Katastroofiromaanid mulle eriti peale ei lähe. Samuti hakkab veidi vastu see uue maailma ehitamine säilinud inimkonna parema osa poolt.
Teksti loeti inglise keeles

  Katastroofiulme. Kui raamatut lugema hakkasin, tundus algus igav ning sain natuke rohkema, kui saja leheküljega hakkama. Siis jäi aastaks või isegi kaheks vedelema. Peale seda võtsin uuesti kätte ja lugesin kolme-nelja päevaga ülejäänud mõnisada lehekülge läbi. Algus(kuskil esimesed 150 lk) on olukorra ja tegelaste tutvustus, see on see igavam osa. Edasi läheb tegevus, katastroof, tegelaste üleelamised, erinevate jõudude väljaarenemine, uue elu ülesehitamise algus ja ka esimene sõda. Piisavalt huvitav ja piisavalt paks.
Teksti loeti inglise keeles

Kuigi katastroofiromaanid pole ka mulle erilisteks lemmikuteks on antud teose puhul tegemist väga heal tasemel kirjutatud raamatuga. Vähemalt minule pakkus see teos nii mõnegi koha peal rõõmsaid avastusi ja huvitavaid lahendusi. Tänapäeval on sellise katastroofi sisu juba nii palju läbi töödeldud, et midagi uudset raamatust ei leia. Kui arvestada teose väljaandmis aastat on aga tegemist väga hea ja uudse teosega, vähemalt nende hulgas mida ma lugenud olen.
Teksti loeti inglise keeles

Midagi uudset praegu enam selles raamatus tõesti pole, kuid kirjutamise hetkel võis olla tõesti eesrindliku teosega. Samas põnevuse puudumise üle kurta ei saa. Seega igati korralik katastroofiulmekas, kuigi ma ei saa siiani aru, miks Ameerikas ja mujal Niveni&Pournelle`i katastroofiromaane taevani kiidetakse. Tugev neli.
Teksti loeti inglise keeles

Raamat, mida võib lugeda ainult meeles pidades, mis aastal see kirjutatud on. Et siis kõigi komeedilugude esiisa või sedasi. Selle viimase väite võib keegi üle kontrollida, kuid niipalju, kui lühike uuring võrgus näitas, pole keegi varem asja vähemalt nii ulatuslikult ja ambitsioonikalt ette võtnud. Samas võtmes tuleb hinnata autorite teatud kuivust ja madalalennulist fantaasiat, kuivõrd eesmärk oli kirjutada niivõrd realistlikult, kui see tollaseid ettekujutusi arvestades võimalik oli.

Tulemus on masendavalt igav. Esimene pool raamatust on tüüpiline seep -- elavad ameeriklased oma igapäevast elu ja keegi nagu päriselt ei usu, et komeet tuleb. Mõned nagu natuke usuksid ka. Kurat, ma ju tean, et komeet tuleb, kus ta pääseb, sellest see raamat ju on! Ma ei ela Ameerikas, mul on väga sügavalt savi, kuidas nad seal 70-ndatel elasid. Tähendab, raamat võib ju olla ameeriklaste elust 70-ndatel, aga selles võtmes on kindlasti tavakirjandusest võimalik leida sadu paremaid ja köitvamaid näiteid. Teine pool on siis elust peale komeeti. No olgu... inimsööjate sekt oli huvitav mõte. Kõik muu ei kannata kriitikat. Eriti see pateetiline ja hambutu võitlus tuumajaama pärast. Ühesõnaga, oli huvitavaid mõtteid, aga selle pikkuse juures...

Millest hinne? Omast kohast oli ju meeldiv see reaalsuslähedusetaotlus, mis teistpidi viitab tõsisele taustatööle. Selles osas oli raamat eht hariv ja mõtlemapanev. Teisalt aga ei saa ma kõrgemat hinnet anda raamatule, mis sunnib mind lehti keerama lootuses, et ehk läheb lõpupoole huvitavamaks.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: