Kasutajainfo

Larry Niven

30.04.1938-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Larry Niven · Jerry Pournelle · Michael F. Flynn ·

Fallen Angels

(romaan aastast 1991)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Teadurid on märganud, et päikese poolt kiiratavate neutriinode kogus on viimaste kymnendite vältel oluliselt vähenenud. Varasemad sarnased lohud päikese aktiivsuses on kokku langenud maal perioodiliselt aset leidvate jääaegadega. Ainus mis järjekordset jääaega edasi lykkas, oli atmosfääri paisatud nn. kasvuhoonegaasid. Ja siis tulid võimule rohelised..

Raamatu tegevus leiab aset järgmise sajandi esimesel poolel, ameerikas. Liustikud on katnud praktiliselt kogu Kanada ning liiguvad jõudsasti yhendriikide peale. Euroopas käib sõda. Igasugu progressiivne tehnoloogia ning teadus on kuulutatud "ketserlikuks", teadlasi jälitatakse ning võimaluse korral puuakse.

USA ja Venemaa kosmoseprogrammide viimaste surmakrampide käigus ehitasid vaprad astronaudid viimase yles lastud systiku säilmetest vana Mir`i kõrvale orbitaaljaama "Freedom". Orbiidil elutsev punt kosmo- ja astronautide järglasi kaevandavad Kuult eluks vajalikku hapnikku ning vett. Mida nad Kuult aga ei saa on lämmastik. Seda saab hankida vaid Maa atmosfäärist.

Järjekordsel retkel lämmastiku järele, lasevad mingid hullud orbiitnikute laevukese õhutõrjeraketiga alla. See sooritab hädamaandumise USA põhjapiirini jõudnud jääliustikul. Õnnelikul kombel jäävad mõlemad piloodid ellu. Asjast saab teada kohalik.. SF fandom. Vaprad fännid organiseerivad kiirelt päästeoperatsiooni, ning päästavad alla kukkunud astronaudid külmumissurma ning politsei käest.

Juhtumisi toimub samas lähedal järjekordne Worldcon. Seal otsustatakse, et vaesed hädalised tuleks kiiremas korras "yles" tagasi saata. Selleks on teatavasti vaja raketti. Ja siis süttib yhel ulmefännidest idee..

Ühest kyljest on selle raamatu näol tegemist suhteliselt asjaliku hard science fictioniga. Teisest kyljest Pournellile & Kompaniile tyypilise poliitilise paskvilliga lokkava öko-fashismi, NASA abituse ja yldise teadusevaenulikkuse vastu. Sääraselt võetuna ei olnudki raamat ausalt öelda kõige hullem. Võimude poolt taga kiusatud fantastikafännide glorifitseerimine läks kyll kohati ysna läägeks. Kõikvõimalikke kavalaid viiteid ulmekirjandusele oli sedavõrd ohtrasti, et vähemasti minul jäi ca kolmandik nendest umbselt segaseks. Selleks ajaks kui ma kõike eelnenut teosele "andestada" ja ennast tegevusse sisse elada suutsin, oli pool raamatut juba läbi. Teine pool läks libedamalt ja lõpupoole hakkas päris meeldimagi. Nelja välja ei venita, hinne kolm on aga plussiga.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022
detsember 2021

Autorite sildid: