Kasutajainfo

Larry Niven

30.04.1938-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Larry Niven · Jerry Pournelle ·

Oath of Fealty

(romaan aastast 1981)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Kas keegi SimCity 2000``ndet on mänginud? Mäletate, lõpupoole sai oma linna ehitada selliseid hooneid nagu Arkoloogiaid (Arcology). Sisuliselt on tegemist ühte hiiglasuurde hoonesse (peaaegu) suletud ökosüsteemidega. Yhesõnaga - terve linn ühes hoones.

Raamatus on selline monstrum (nimega Todos Santos) ehitatud keset Los Angelese linna. Pealt kuupkilomeetrise mahuga hoones elab ca 250,000 inimest. Kusjuures märksa paremini elavad kui ymbritsevas kriminaalsetest elementidest kubisevas Los Angeleses.

Lisaks tavalistele pättidele kimbutavad arkoloogia elanikke kohalikest öko-freekidest terroristid, kes on omale pähe võtnud et säherdune uutsorti yhiskond yhiskonnas on paha-paha ja tuleb võimalikult suure pommiga operatiivselt ellimineerida.

Raamatu intriig algabki sellega, et miski Los Angelese linnaisa võsuke koos oma kahe kaaslasega murrab nonde öko-freekide mahitusel ennast arkoloogiasse sisse, tassides kaasa suurt liivaga täidetud kasti, millele on suurte punaste tähtedega peale kirjutatud - DYNAMIIT. Sissetungijad lyyakse kohaliku turvateenistuse poolt mätasse. Nagu ytleb raamatut läbiv aforism - "Think of it as evolution in action".

No ja edasi loete ehk juba ise. Yldiselt, raamat oli hea. Tolle arkoloogilise yhiskonna kirjeldus oli kui mitte 100% usutav, siis vähemasti huvitav ja (selle sõna heas mõttes) optimistlik. Viie jaoks _natuke_ liiga vähe, ytleme tugev neli. Soovitan.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2023
veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022

Autorite sildid: