Kasutajainfo

Mario Kivistik

15.06.1955-

  • Eesti

Teosed

· Mario Kivistik ·

Mardus 2/2000

(antoloogia aastast 2000)

eesti keeles: Tallinn «Salasõna» 2000

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
3
1
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Väga häid lugusid küll ainult kaks (Brown ja Hargla), kuid need kaks moodustavad kogu värgist tervelt kaks kolmandikku... Mõlemad on head lood, mida pikemalt kommenteerida ei viitsigi.

Ülejäänud jutukesed on üsnagi tobedad... Eraldi vaadates: Clark Ashton Smithi libahundilugu Öised koletised ei suuda jätta muljet, nagu oleks tegu meistriga, pigem kirjutavad selliseid paari leheküljelisi ja mingi tobeda puändiga lugusid algajamad kirjamehed. Vanasti ehk rahvas kartis, praeguseks igatahes ajale jalgu jäänud...

Purpurvalgus... Hmmm... Millest ja milleks? Ja kellele??? Mis (või kes) sunnib algajat kirjameest selliseid jublakaid kirjutama? Segane ja imelik värk igatahes...

Kunagi. Kuskil. Eikuskil...... Noh olgu, ideejupike on olemas paralleelmaailmade näol, aga teostus??? Mingi üsnagi mannetu laastuke välja tulnud suuremaid võimalusi pakkuvast mõttekesest... Selline kerge jupike on ilmselgelt vähe...

David Lindsay raamatukatkend... Milleks on vaja avaldada mingi suvaline jupike mingist romaanist? Noh tegelikult jutuks sobiks küll selline idee, aga sedasi asjast väljatõmmatult, ilma alguseta ja ilma põhjuseta? Jutt igatahes ei anna vastust, et kes on tegelane, miks ta ringi siiberdab ja miks oli tal üleüldse vaja kogu ümbruskond pilla-palla paisata...

Vaatamata neile neljale jupikesele siiski kogumikku kiidan. Need kaks algulmainitud lugu annavad piisavalt põhjust ka edaspidi kogumik kätte võtta.

Teksti loeti eesti keeles

Selles Marduses on kaks väga head juttu - Molly Brown`i humoorikas ajarännu jutuke ja Indrek Hargla jutt. Clark Aston Smith on suutnud suht leierdatud libahuntide teemast kirjutada suhteliselt hea ja värskendava, ootamatu lõpuga jutu. Ning Belials on suutnud oma laastuga olla üllatavalt heal tasemel. Aga muidugi on ka jama selles Marduses. MIlleks oli vaja seda mõttetut romaanikatket? Kalevipoja jutust ei hakka ma parem rääkimagi. Aga muidu hea tasemega number.
Teksti loeti eesti keeles

Väga hästi ja kahjuks liiga kiiresti loetav antoloogia, mis schmekkis gut ehkki ei saanud ka ilma ysna terava pipraterata, mis kuidagi yldisesse maitsekooslusesse ei tundunud sobivat. Siiski annan kokale ja tema saavutusele tugeva "nelja" ja olen alati n6us pruukima tema poolt vaaritatut.
Teksti loeti eesti keeles

Selle numbri ainuke pärl on Molly Browni "Valel ajal". Kõik ülejäänud lood kannatavad - mõni rohkem mõni vähem - tüütu, mõttetu ja igav olemise käes. Absoluutse põhja saavutas mitteüllatuslikult järjekordsetl David Lindsay oma maailma kõige tüütumast romaanist lõigatud peatükikatkega, kuid kodumaistel autoritel pole põhjust häbeneda - Kalevipoeg on Lindsayle üsna tihedalt kuklasse hingamas oma okse-oopusega "Purpurvalgus". Pealkiri ilmselt on võetud värvi järgi, mis valgub seda lugu lugeda üritavale lugejale näkku. Kalevipojale omakorda hingab tihedalt kuklasse Belials, kes oma tavapärasest "väga hea - täielik pask - väga hea" jõnkslevast graafikust usinalt kinni peab.

Välismaine klassik Clark Ashton Smith ja kodumaine klassik Indrek Hargla on sedapuhku mõlemad võrdselt nõrkade lugudega esindatud - Hargla oma küll kõvasti mahukam, kui CAS`i laast. Tase on paraku mõlemal nõrk. Kui sest kogumikust üldse midagi hinnata - mäletada - esile tõsta, siis just ikkagi Molly Browni, kelle autorikogus aga seesama "Valel ajal" on taastrükitud, mis muudab selle käesoleva Marduse suht mõttetuks väljaandeks, mis tulevikus ainult numbrijooksu katkematu rivi pärast säilitamist väärib.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022

Autorite sildid: