Kasutajainfo

Mario Kivistik

15.06.1955–

  • Eesti

Teosed

· Mario Kivistik ·

Mardus 4/99

(antoloogia aastast 1999)

eesti keeles: Tallinn «Salasõna» 1999

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
4
1
0
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Küllaltki tore kogumik, kuhu kahjuks ka paar kehva pala sisse on sattunud (esiteks avalugu (nagu kõigis 1999. aasta Mardustes) ja siis ka Bergi ilmselge ebaõnnestumine). Kui parematest rääkida, siis Ondrej Neffi "Raskused elektriga" on kindlalt minu lemmik tollest numbrist. Belialsi lugu samuti üsna korralik, kuigi jääb taseme poolest pisut maha Simpsoni kaisukarudest ("Projekt "Invasioon"", kui mälu ei peta). Vangoneni "Surmaliisk" on kah igati tasemel, kuigi jääb pisut alla mõningatele oma varasematele lugudele. Väärt lugu on ka Chambersi "Lohemao hoov" ja ka "Draco marisel" pole häda midagi. Koguhindeks jällegi neli (pisikese miinusega), enamvähem samal tasemel kui Mardused 1/99 ja 2/99.
Teksti loeti eesti keeles

Niih... Üldiselt tuleb tunnistada, et kõik 1999 aasta "Mardused" on siiski taseme poolest üsna ühtlased (kui kolmas välja arvata, mis kahtlemata üsnagi korralikult välja oli kukkunud...) ja teisti pole lood ka selle numbriga. Miinuspoole pealt tuleb esile tõsta just avalugu, mis minu hinnagul oli lausa eriline ämbrisseastumine... Muidu oli aga "Mardus" nagu "Mardus" ikka: head ja halvad lood segamini, mis teha... Mõningad asjad ei muutu. :-))))
Teksti loeti eesti keeles

Ühtegi erilist lemmikut selles Marduses ei olnud. Loetavad olid "Raskused elektriga" ja "Draco maris", muu oli selline keskpärane leelotamine. Ka "Lohemao hoovis" pettusin millegipärast kergelt. Minu jaoks vähemalt selle aasta viletsaim Mardus.
Teksti loeti eesti keeles

Mitte nii tugev kui eelmine number, kuid samuti meeldivalt mitmekesine asetades r6hku liits6na "mitmekesine" esimesele poolele ja peaaegu sosistades teist poolt.
Teksti loeti eesti keeles

Toon lihtsalt välja kogumiku jutud ja lisan igaühele üliülilühikese iseloomustuse.

Er Draug "Purustaja" - ülisitt.

Ondrej Neff - "Raskused elektriga" - ülivinge, kindel "5" mitme plussiga.

Lew R. Berg "Ühes väikeses rannalinnas" - mulle meeldis, kuigi tundub et enamusele mitte.

Veiko Belials "Surnud Unistuste Planeet" - ülisitt

Veikko Vangonen "Surmaliisk" - Väga vinge, ülimõnus lugu.

Robert W. Chambers "In the Court of the Dragon" - gooti "õudus"jutt, huvi pärast ju tasub lugeda üldharidusliku ilmapildi laiendamiseks ja teadasaamiseks, mida ülemöödunud sajandi inimesed hirmsaks pidasid, aga muidu sitt mis sitt.

Abel Cain "Draco Maris" - Päris hea, Caini debüüt ja juba see debüüt on selline milleni paljud ei jõua kogu karjääri vältel.

Nagu näha siis viskleb graafik ikka päris põhjast kõrgele üles, et siis kohe jälle keldrisse langeda. Ju see on klassikalise "igaühele midagi" kogumiku saatus. Siiski kaaluvad plussid (mis auväärse 10+ aastaga mis ilmumisest möödunud on õilistunud ja väärtust juurde saanud) miinused kapaga üles. Soovitan see kogumik välja otside, kel võimalik, kasvõi juba Vangoneni ja Caini lugude pärast.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: