Kasutajainfo

Steven Brust

23.11.1955-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Brust ·

The Viscount of Adrilankha. Book 1: The Paths of the Dead

(romaan aastast 2002)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Steven Brust on jällegi ette tõmmanud väljamõeldud Dragaera Impeeriumi hilisema ajajärgu ajaloolase ja ajalooliste romantiliste romaanide autori Paarfi maski. Tulemuseks on järjekordne täiendus Dragaera Impeeriumist rääkivate romaanide sarja. Veelgi täpsemalt on tegu Khaavren Romances nimelise alamsarja kolmanda raamatuga. Kogu see alamsari on Brusti poolne kummardus Alexandre Dumas` loomingule, eriti aga Musketäride – sarjale. Raamatu pealkirja vaadates ei tulegi eeskuju teab kui kaugelt otsida. Mäletatavasti oli musketäride viimase, kolmest osast koosneva raamatu “10 aastat hiljem” alapealkirjaks Vikont de Bragelonne. Brust – Paarfi mask ees – teeb samamoodi. Põhimõtteliselt ongi selle ja järgneva kahe osa näol tegu tegelikult ühe ja sama raamatuga, mis on lihtsalt kolmeks osaks jaotatud. Peatükkide numeratsioon näiteks jätkub raamatust raamatusse ja teine osa algab kohe peatükist nr. 35.

Kogu see paarfindus on selline kahe otsaga asi. Algul tundub Dumas`d imiteeriv ülespuhutud pseudoajalooline stiil päris naljakas, aga see võib kiiresti üsna tüütuks muutuda. Tegevus on võrdlemisi uimane, või õigemini, tegevust toimub küll, aga kirja on see pandud võrdlemisi venivalt. Samas, kui selle stiiliga ära harjuda, võib juhtuda isegi, et see muutub küllalt nautimisväärseks.

Kes on lugenud Vlad Taltose nimelisest palgamõrtsukast rääkivaid romaane teab, et need kubisevad vihjetest varasematele sündmustele Impeeriumi pikas ajaloos. Khaavreni – romaanid heidavad küllalt palju valgust pöördelise tähtsusega seikadele. Eelmine osa “500 aastat hiljem” lõppes Adron e´Kieroni ebaõnnestunud maagiakasutamise tulemusena Dragaera Impeeriumi hävinguga. Nüüdseks on möödunud umbes 250 aastat. Impeerium on hävinud, maagia ei toimi, kõikjal võimutsevad teeröövlid ja bandiidid. Ühele Kanefthali mägedes asuvale hertsogile tuleb mõte Impeerium relvajõul taastada. Endale reserveerib ta muidugi Imperaatori koha. Ta ise ja ta targad nõuandjad (kelledest üks pole keegi muu kui Khaavreni kaaslane Pel) ei pööra vähimatki tähelepanu asjaolule, et hertsog on Dragon, Tsükli järgi aga pole Phoenixi valitsemisaeg veel lõppenud.

Samaaegselt on Impeeriumi taastamiseks aeg küps Dzur Mountaini ebasurnud nõia, strateegi ja ilmselt vanima elusoleva dragaeralase Sethra Lavode meelest. Ta leiab viimase elusoleva Phoenixi pärijanna Zerika ja saadab ta Surnute Radadele jumalate käest Imperaatori tunnust Orbi ära tooma. Näidatakse ka jumalaid ja pisut heidetakse valgust Dragaera Impeeriumi osale jumalate ja Jenoine`de vahelises vastasseisus.Raamat jääb üsna lootusetult poole peal katki eelpoolnimetatud põhjustel.

Raske on seda raamatut kellelegi soovitada. Iseseisvalt lugeda on seda üsna lootusetu, tegu on siiski sarja keskmise osaga, pealegi on täielikuks mõistmiseks vajalik ka Vlad Taltose – sarja mõningane tundmine. Ka valitud stiil võib meeldida, ent võib ka panna raamatut nurka viskama. Hinne “neli” on täiesti subjektiivne ja väljendab käesoleva arvustuse kirjutaja isiklikku hinnangut.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: