Kasutajainfo

Steven Brust

23.11.1955-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Brust ·

Phoenix

(romaan aastast 1990)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.4
Arvustused (5)

Kohe pärast Taltos`t lugedes (ja ka muidu) on tegemist veidi ebameeldiva üllatusega. Vlad on nimelt vahepeal naise võtnud ja sellesse niivõrd põhjalikult ära armunud, et pea ei tundu enam üldse mitte kogu tegevust juhtiv vaimne keskus olevat.

Raamat algab üsna huvitava kähmluse ja jumalikult kliendilt tellimuse võtmisega. Kuna Vladi abikaasa Cawti aga on ülepea sukeldunud uude (ja samas väga vanasse) mässulisse filosoofiasse ja tegeleb usinasti revolutsioonilise liikumise arendamisega, on Vladil kõik käed tööd täis - ta sooritab naise päästmiseks hulgaliselt täiesti enesetapjalikke tegusid, mis viivad tema pea rahalise väärtuse pideva kasvuni ning kulmineeruvad ametliku süüdistuse esitamisega Organisatsiooni vastu. Lugu lõppeb sellega, et Vlad saab Impeeriumi ülikuks, läheb naisest lahku ja põgeneb tsivilisatsioonist, et oma elu päästa.
Hästi kirjutatud, aga miskipärast ei meeldinud.

Teksti loeti vene keeles

Vlad Taltosele naisevõtt ei sobi kohe kuidagi. Eelmiste osade küünilisest, musta huumorit armastavast, kuid äärmiselt teravapilgulisest salamõrtsukast on saanud enesehävitusele kalduv peaga vastu seina jooksja, kes mõtleb aju asemel ilmselt ühe teise organiga.

Lugu oli väga hästi kirjutatud. Brust avab eelmistest raamatutest tunduvalt rohkem Dragaera Impeeriumi ülesehitust ja haldusprobleeme, mis tulevad kasuks kogu sarja mõistmisel. Seda, et Vlad väga imelikult käitub, ei saa kirjanikule ette heita, eks oma kangelasega ole igaühel vaba voli teha mis tahab. Lõpus tõmmatakse joon alla kogu Vlad Taltose senisele elule. Kuna Jheregi Organisatsioon kipub üha tõsisemalt tema väärtusliku elu kallale, otsustab mees lahkuda nii Jheregist, kui ka Adrilankha linnast, saatjateks ainult tema kaks tiibsisalikku.

Raamat meeldis väga, julgen soovitada, aga kindlasti mitte esimesena Vlad Taltose sarjast.

Teksti loeti inglise keeles

Peale eelmist osa oli raske end motiveerida seda raamtut lugema. Siiski on selle osa sündmustik paremini paigas ja häirivaid elemente vähem. Brust on isegi üritanud seletada, kust kohast eelmise teoses leidunud kohatu idee/põhimõte võiks pärineda, mitte et see seletus just väga veenev oleks. Kokkuvõttes täiesti korralik romaan. Kusjuures romaani lõpu poole tehakse ähmane vihje Taltose tulevikule, mis peaks endas sisaldama suuri tegusid. Igatahes mina jään suure huviga ootama, mis sellest välja tuleb.

Selle raamatu lugemise ajal hakkas mind järjest rohkem vaevama aga küsimus, kas on võimalik sellest teoste sarjast aru saada ka sellisel juhul, kui lugeda neid ilmumise, mitte sündmustiku toimumise järjestuses? Igatahes mina kahtlen selles sügavalt.

Teksti loeti vene keeles

See romaan erineb teistest sarja omadest tõesti mõnevõrra ja ei kuulu vast tippude hulka, ent on "Tecklast" oluliselt parem. Mis puutub revolutsioonilise liikumise põhjendatusse, siis kohati jäi mulje, nagu oleks Võimuvaakumi ajastul mingid ürgvanad marksistlikud teosed üles leitud ja nende plahvatusohtlikul tõel (irw) see mäsu baseerubki.

Romaani esimene osa on oluliselt parem kui teine, siin on rohkem sarja parimatele teostele omast küünilist huumorit. Revolutsionääride maailmavalul ei peatuta õnneks eriti pikalt ka teises osas. Aga Vlad pole paraku tõesti enam ta ise.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: