Kasutajainfo

Brian Stableford

24.07.1948-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Brian Stableford ·

The Storyteller`s Tale

(jutt aastast 1994)

eesti keeles: «Jutuvestja lugu»
antoloogia «Vereta jaht» 2001

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
6
1
0
0
Keskmine hinne
4.273
Arvustused (11)

Päris hea fantasy lugu. Shovinistlik pealekauba! Orjad panevad kuskilt putku, kaasas jutuvestja, kes teel nende meelt lahutab, ja teepeal vägistavad ja tapavad ja... Üleüldse kohutavalt barbaarsed sellid! Sümpaatiat ei tekita sihuke seltsond! Aga lõpp oli mõnusa puändiga, kuigi segaseks jäi teatavate pidalideemonite olemus. Neist oleks võinud autor veidi rohkem jutuvestja suu läbi pajatada.

Sellegipoolest viis, arvestades asjaolu, et reeglina mulle fantasy peale ei lähe.

Teksti loeti eesti keeles

Kena jutuke, kuid mingi supersaavutus siiski ei ole. Seda kena puänti olen kah mitmes paigas kohanud ja väga originaalne ta kah pole. Lugeda siiski kõlbab.
Teksti loeti eesti keeles

Nojah, puänt oli hea, aga ega midagi eriti muud selles loos polnudki. Eks ta oligi puändi peale üles ehitatud. Väga originaalne see jutuke nüüd polnud, aga lugeda kõlbab.
Teksti loeti eesti keeles

Huvitav mis need pidalideemonid jutuvestjaga teha kavatsesid, kui välistada variant, et viimane nende käest eluga pääseb. Pidalideemonite isiksustes ei olnud kirjanik tõesti midagi rääkinud. Muidu hea lugu rhke vere ja veidrate elukatega.
Teksti loeti eesti keeles

Yash Agarwal ja 8 röövlit. Või siis hoopis röövlite Vennaskond? Vastandamaks Nazgule ja Nelja rahvast? :D Üks haaval laseb autor meestel ära surra erinevate Kõnnu lõksude kätte juhtides aegamisi vaikse puändini. Lõppu ette ei arvand, kuid väga üllatav kah ei tundunud. Egas siis pidalideemonid kah nii haiged ple, et head juttu hinnata ei oska. :)
Teksti loeti eesti keeles

Ai, hea lugu, väga hea. Fantasy žanris on väga raske lühilugu kirjutada, juba žanri olemus eeldab telliskivipaksust romaani - veel parem kui triloogiat - et saaks ikka korralikult maailma luua, ja mis peamine, rännata erineva pikkusega tegelastega kõigi kolme köite vältel ühest otsast teise, kohtudes sealjuures omanäoliste kuid sarnase käitumisega pahalastega ja pidades sealjuures maha eepilisi kaklusi kõikide maailmas esindatud rasside ja rahvaste ning floora ja fauna osavõtul. Lühiloos on seda kõike natuke raske teha. Stableford saab aga kergesti hakkama meeldejääva ja sealjuures veel muljetavaldavat puänti omava looga, mis tõsi küll, veidike - aga ainult õige veidi - meenutab mingit araabia muinasjuttu "Tuhandest ja ühest suguühtest". Lugu on pooleldi muhe ja pooleldi übervägivaldne, kirjeldades põgenenud orjade teekonda, mille käigus iga päev üks mees erineval jubedal visil hukka saab, kuni järgi ongi ainult üks, jutuvestja ise. Nagu öeldud, lugu omab tähelepanuväärset puänti ja rohkem lobiseda oleks liig. Lugege, väga mõnus lugu on. Kindel "viis", plussidega.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: