Kasutajainfo

Robert Weinberg

29.08.1946-25.09.2016

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Weinberg · Lois H. Gresh ·

The Termination Node

(romaan aastast 1999)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

kui kellelgi tekib kahtlusi teose BAASikuuluvuses, siis - kirjutatud sai see ju eelmisel sajandil, nii et autorid asetasid tegevuse lähitulevikku, arvestades võimalike arengusuundadega. võib lugeda ka tehnothrillerina, aga siiski ulme. täpsemalt küberpunk. lausa ristiisa Bethke `Cyberpunk`-jutu järeltulija selles mõttes, et häkkeri suurim väljakutse on arvutiga tõsta pankades märkamatult ringi võimalikult suuri rahasummasid. mis sellest edasi saab, pole eriti tema mure - või, noh, suhtlemisraskustega häkkeripoiss kujutab ehk ette, mida tehakse viie tuhande rahaga, aga viiskümmend miljardit on lihtsalt suur number...

et siis täpselt mulle meelepärane ühe-õhtu-ajaviide, mille suurimaks plussiks see, et üks autor on tõepoolest arvutiekspert ning teab, millest räägib. väga sügavat psühholoogiat ju ühest tagaajamisloost ei ootagi ning markeeritud olid tegelased piisavalt hästi. (või olid pahad siiski natuke liiga juhmid?) viimane veerand, kui asjad juba lahenema hakkavad, jääb lahjemaks, aga ei lähe päris käest.

tõepärane on ka see, et mingeid imeasju ei saadeta korda poole tunniga kirja pandud geniaalse programmijupi abil. häkkeri taust on ikkagi see, et tuleb käia koolis - et kuulata õpetajate lolli juttu ja saada suurematelt poistelt igapäevane keretäis -, mõni tund on ööpäevas ka uneaega, aga kõik ülejäänud aeg kirjutatakse koodi. lihtsalt koodi kirjutamise lõbust. valmistades endale ühtlasi tuleviku tarbeks tööriistu. niiviisi vähemalt kümme aastat. siis ehk hakkavad teised häkkerid juba märkama ja tunnustama. eks seda rõhutas muidugi Stephenson oma `Cryptos` ka. teine paralleel - naispeategelane on natuke Stephensoni YT moodi, rula asemel küll rulluisud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: