Kasutajainfo

Aleksei Kalugin

11.07.1963-

Teosed

· Aleksei Kalugin ·

Delo melkovo kontrabandista

(lühiromaan aastast 2002)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ajakontrolli departemangu inspektor Jean-Paul Seites’ üritab 17.sajandi Lyonis arreteerida salakaupmeest Marini (too pakub kunstiväärtusi isikliku hügieeni vahendeid, seepe, parfüüme, ajastu on ju üsnagi antisanitaarne), ent kurikael kavaldab inspektori üle, kupatab Seites’i alatu nõksuga ajas edasi, 1990 aastasse Põhja-Venemaale, Kipeshma linna.

Seal satub Seites haiglasse, kus skulptor Cetlini ja kohaliku raadioamatööri Põrkini abiga asub taastama ühekordseks kasutamiseks mõeldud ajamodulaatorit. See ka õnnestub, ning nüüd – sedapuhku koos elurõõmsa skulptoriga – põrutatakse ajas veelkord tagasi, kuid õige koha asemel satutakse 17.sajandi Polüneesiasse. Paljad pärismaalannad, tervislik kliima, idüll ühesõnaga... Vene skulptor on asjaga üsna rahul, Seites mitte just väga, metalli pole ja mingit raadioamatöörlust modulaatori parandamiseks ka tuvastada ei õnnestu. Muuseas, modulaator kasutab psi-energiat, millega saab suurepäraselt tahkeid aineid töödelda. Skulptorile ju igati kasulik tööriist!

Lugu on lõbus, ent mitte ülepingutatult naljakaks tehtud. Kirja on pandud kõva käega, ladusalt, kõik on pidevalt kontrolli all. Igati tore, sest tegu ju sarja esimese osaga. Aga muide, Dumas’ ei mõelnud teemantripatsite lugu ise välja, nagu autor finaalis märgib.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: