Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Stationary Bike

(jutt aastast 2003)

eesti keeles: «Velotrenažöör»
Stephen King «Pärast päikeseloojangut» 2012

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
1
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (2)

Hästi ogar versioon pildi sisse minekust. Lihtsalt pole sõnu, millega selle uinuva mõistuse roobi kohta midagi rohkemat öelda või seletada... Uhh.

Hea küll, ma proovin siiski. Kellelegi mehikesele seletab arst, et tema sees töötavad justkui tunkedes mehed, kes sodi kokku koristavad, mis ta kiirsöögikohtades kurgust alla ajab. Ja et need mehed jäävad vanaks ja väsivad, kui neile liiga palju tööd anda. Protagonist siis hakkabki tervislikult toituma ja keldris trenazhööril väntama. Selleks maalib ta keldriseinale maastikupildi, kuhu sisse satub või kujutleb või hüpnotiseerib ennast, kui väntab... Ja seal siis hakkavad teda taga ajama noodsamad tunkedes mehed prügiveoautoga, kellel tema uus elustiil hakkab leiba käest võtma. Et temaga vestelda.

Et siis moodne klassik ongi kirjutanud loo nüansirikkast suhtlusest iseenda maomahlade või lipiidimoodustajate personifikatsioonidega, kes muretsevad oma laste kooliraha ja majaliisingu maksete pärast, kui neil pole enam, mida rookida. Ja pandagu tähele, et minu kasinates võimetes ei ole kindlasti edasi anda pooltki selle teksti kogu idiootsusest. Oli ju veel näiteks ka enesetapp, mille üks neist tegi - peategelane elas niisiis oma maomahlamehikesele kaasa ja jagas tolle kogemusi, kui too endale garaazhis kärbiku otsa suhu seadis...

Olgu, aitab. Üks selline jutt veel ja ma soovin Kingile siiralt käimlasse uppumist. Kuskil võiksid ikka mingid piirid ka olla.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020

Autorite sildid: