Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

`Salem`s Lot

(romaan aastast 1975)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
0
1
0
Keskmine hinne
3.6
Arvustused (5)

Tegemist niisiis Kingi panusega vampiirifantaasiatesse: tema shanri ning produktiivsuse juures tundub tolle legendaarse teema käsitlemine peaaegu kohustuslik. Kuna mingit uut lähenemist ning isegi mitte vana folkloorimaterjali uudset kasutust raamatus polnud, jäigi lugedes selline mulje, et mees on vampiirika kirjutanud lihtsalt linnukese korras, et teema oleks temagi poolt käsitletud. Kingi kohta tiba mannetu tulem. Teisest kyljest jällegi on Kingi kirjaviis enivei nauditav, seda ka tema keskmise tasemega raamatute juures, nii et midagi halba Salem''s Loti kohta ka öelda ei tahaks. Keskpärane, heal keskmisel Kingi tasemel. Story ise järgmine: väikeses ameerika maalinnakeses hakkab levima "vampiirlusenakkus", algul märkamatult, hiljem epideemilise kiirusega. Kurja juureks kohustuslikult iidse transilvaania vyrsti stiilis vanahärra, kes linna kolides naabreid naksima hakkas. Ainult mõned yksikud said esimesi surmajuhtumeid uurides toimuvale jälile ning hakkasid olude sunnil vampiirikyttideks. Õnnetuseks oli kogu väikelinn peagi vampiiride valduses ning kytid kadusid ykshaaval, kuni neid ainult kaks tykki ;) alles jäigi. Selline armas tyypiline vampiiristoori, lihtsalt Ameerika tänapäevaoludesse yle viidud.
Teksti loeti inglise keeles

Salem`s Lot on vampiirilugu ja hea vampiirilugu. Nagu Kingil ikka - tegevus toimub Maine`i kolkalinnas, esimesed sadakond lehekülge kuluvad linnaelanike tutvustamisele. Peategelane on JÄLLE kirjanik! Kirjanik naaseb oma kunagisse kodulinna, et seal kunagi üleelatud õudus endast välja kirjutada. Paraku on vanal kummitusmajal uued peremehed, inimesed hakkavad tasapisi kaduma ja surema. Ja tagasi tulema.

Süzheele peale venitatuse midagi ette heita ei ole, vampiristka atribuudid on enamvähem kõik olemas, toimivad ja töötavad. Üldiselt üsna "Dracula" laadne teos. Üsna tavaline ja traditsiooniline vampiirilugu Kingile omaste võtete, plusside ja puudustega.
Teksti loeti inglise keeles

Igav. Vampiirilugu, ja sealjuures üsna tavaline. Palju jäi lahtisi otsi, mis peaksid nagu ärgitama ise edasi mõtlema, aga mitte ei viitsi. Muide, ärapõgenenud preestriga saab loodetavasti kohtuda "Dark Tower´i" seerias, kusagil lõpupoole. Vaat siis võib asi tõeliselt huvitavaks minna. Aga noh, King on King. Mis tähendab, et niikuinii kõvasti üle keskmise, et mitte rohkem kiita.
Teksti loeti inglise keeles

Noh, iseenesest ju päris kena lugu, piisavalt mahukas, piisavalt actionit ja ka mõtisklusi, aga... minule jäi küll mulje täielikust Dracula-plagiaadist. Heast plagiaadist siiski. Ei julge nõustuda K.Tähega, et tegu on kuulsa kirjaniku ideega, teha ka vampiiritemaatikasse "linnuke" ära. "Salem`s Lot" peaks olema Kingi teine romaan, nii et vähetõenäoline oleks noore autori mõttemõlgutus "näe, polegi vampiiridest midagi kirjutanud, viimane aeg oleks, jne...". Üldiselt pean romaani tugevaks keskmiseks ja lugemisele kulutet aega taga ei nuta.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: