Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Needful Things

(romaan aastast 1991)

Hinne
Hindajaid
2
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Aga, teate, Kinga Stepan kirjutab vähemasti selles raamatus hästi ja õudselt, nii et lugemist ei tasu kahetseda. See on üks neist raamatutest, mida hing ihaldab eesti keelde ümber panna, aga nojah, sel teosekesel on kaalu ju kasvõi kilode poolestki palju... Kingi enda kohta on raamat paremikus, selle lugemise jäin teda tükiks ajaks The Shininguga võrdlema, aga lõpuks lõpetasin selle, kui lootusetu ürituse: võrdsed teosed olid. Teoses on hulk vihjeid õudusklassika kuldvarale, Lovecraftile ja tema teoste parimale osale, kusjuures see mõjus ka kaasajastatuna kaasahaaravalt (Aguligräffiti "Yog-Sothoth rules!" õuduste urkas kuulub meeldejäävate tsitaatide hulka)ning värskendavalt. Loost ehk nüüd ka endast veidike. Ühte pisikesse linna rajatakse pood. Seal müüakse igat sorti träni, mis tegelikult ju väärtusetu, kuid millest inimesed ammugi unistanud on. ja hind ei ole ju ka kallis - tuleb vaid oma naabrile mõni vemp mängida. Aga et vembud pole nii süütud, teab vaid poe omanik, tema ent ei ütle. Samuti ei räägi ta kellegi, mis on tema poe peamiseks tuluartikliks. Ühe pika jutu lühikeseks kokkuvõtteks võib öelda, et meil on algul linnatäis rahvast ja lõpus on meil linnatäis laipu. Kingil on see juba kulunud idee, aga teostus, teostus, teostus...
Teksti loeti inglise keeles

Mõnes mõttes nagu pila Ameerika majandussüsteemi ja üldse kogu vaba turumajanduse pihta (niipalju, kui üks ameeriklane sellest kirjutada söandab). Võid osta, mida tahad, aga ole valmis selle eest väärilist hinda maksma. Ära pea end nii rikkaks, et võid endale lubada näiliselt odavat hinda - ligimesele pisike vemp visata. Bumerang tuleb tagasi võib-olla otseselt mitte sinu peale, vaid kogu linnarahvale. Raamat, milles härra Kingil on õnnestunud järjekordselt inimeste salaihalused nende endi vastu pöörata ja kogu linn põrgukatlaks muuta. Lõpuks pühitakse kuri Catle Rockist muidugi minema, kuid see ei tähenda veel tema surmamist. Kuidas siis hiljemgi kirjanikud saaksid õudukaid kirjutada ja inimesed vanakraamipoodidest hinnalist rämpsu osta. Rämpsu, millele meie unistuste täitmine näilise lisaväärtuse annab.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: