Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

It

(romaan aastast 1986)

Hinne
Hindajaid
4
1
2
0
0
Keskmine hinne
4.286
Arvustused (7)

Süzheest lühidalt. Tegevus toimub enam-vähem paralleelselt 1958. ja 1985. aastal. On nii, et 1958. aastal toimub ühes Maine osariigi linnas hulgaliselt mõrvu ja jääb kadunuks palju lapsi. Noh, siis saavad kokku seitse nii 11 - 12 aastast tatikat, kes on kuidagimoodi asjaga kokku puutunud ja hakkavad mõtlema, mis värk on. Ja saavad aimu, kes kogu asja taga on. Sama jama kordub `85 aastal ja siis tulevad need samad tüübid uuesti kokku, et asi ära lõpetada. Täpsemalt lugege juba ise, igatahse on selge, et mingi maniakiga tegemist pole, King ju ikkagi.Peab ütlema, et seni loetud asjadest jättis see nagu kõige parema mulje, ehkki on natuke liiga pikk (loe: paks) ja läheb seetõttu tiba tüütuks. Oleks 10-punkti süsteem, paneks 9 aga et pole, siis viis.
Teksti loeti inglise keeles
TVP

No see oli ikka _väga_ hea asi... Peaaegu sama hea lasteraamat kui Draakoni Silmad... :) Kuigi laste kätte ei tohix sellist asja ikkagi anda... Jätab kustumatu elamuse kogu eluks...
Teksti loeti vene keeles

Vot see juba oli midagi huvitavamat kui ma seda raamatut lugesin siis ma ei naernud sellele nagu komöödiale vaid pani juba mõtlema, et tegemist ikka on juba õudukaga.
Teksti loeti eesti keeles

Mmmm. Loeks veel. Ja veel. Ja veel. Oih, lehed hakkavad lahti tulema. Väga hea raamat. Eriti, kui meenutada, et ka minul elasid nii umbes viieaastaselt kollid solgitorudes. Praegustel lastel elavad muide ka. Oleks eesti keeles olemas, soovitaks kõigile, praegu saab soovitada neile, kes inglise keelt enam-vähem probleemivabalt loevad - keel on kohati raskevõitu.
Teksti loeti inglise keeles

Käesolev 5 on üks nendest, millele paneks rasvase plussi kah taha, kui Baas seda tehniliselt võimaldaks.

Eelkõige võlub siin just põhjalikkus. Mitte segi ajada venitamisega või lehekülgede täitmisega tühja sõnamulinaga. Kui vahel kipun nii paksu raamatu juures (paperback pea 1100 lk) virisema just selle paksuse üle, siis antud juhul on see küll täiesti õigustatud. See lugu ei oleks kuidagi saanud lühem olla ilma osa oma võlust kaotamata.

Esitus on ka huvitav - see, kuidas 1958. ja 1985. aasta sündmusi vaheldumisi kirjeldatakse. Lugu edeneb paralleelselt nii minevikus kui olevikus sedamööda, kuidas täiskasvanud tegelastele järk-järgult meenuvad nende lapsepõlves toimunud sündmused. Ja sündmused ise on muidugi Kingi väärilised - mitte asjata ei sisaldanud mulle kätte sattunud köide muuhulgas oma alguses ka soovitust lugeda seda ainult heledasti valgustatud toas :-)

Kingi fännidele kohustuslik.

Teksti loeti inglise keeles

Kohutav hulk põhjalikkust!Tüütud olid kõik need tegelaste viimsete kui eluseikade lahtikirjutamised, õudusetaotlusega täiesti põhjusetud kõrvalepõiked jne.kui õieti mäletan, lugesin seda vist oma kuu aega, sest ei pidanud kunagi üle paari ptk järjest vastu.Aga selle eest oli terve hulk toredaid ideid, vaateid kirjutamisele, teoloogiale, ühesõnaga asjadele, millel looga midagi pistmist polnud.Kuidas sihukest asja hinnata?Tegelikult oli see ju hea raamat, mis sest, et tüütu. umbes nagu stendhal.
Teksti loeti eesti keeles

Ilmselt läheb "It" mahu poolest minu loetud raamatute TOP-3-e sisse (tekst lõpeb lk-l 1114), ent sisu küll raamatu kaaluga võrdelises suhtes ei ole. Mingis mõttes tüüpiline King: tegevus Kirde-USA-s, üks peategelasi ulmekirjanik, lapsepõlve mõju täiskasvanule, lapse hirmud, suitsetamisest loobumise võitlus, lõputu lobisemine nii kõrval- kui peategelaste elu tähtsusetutest üksikasjadest, naturalistlikku vägivalda, tohutu hulk episoode, kus lugeja peaks kohustuslikult heldima, jne. Nagu ikka, on problemaatilisim külg laste kujutamine. võib-olla lihtsalt Ameerikas on kõik teistmoodi; meil siin Eestis mulle teadaolevalt 11-aastased ei tegele rituaalse grupiseksiga, ei kaelusta pidevalt, ei kõnele sügava paatosega hääles (jutt on muidugi teksti nendest kohtadest, mida autor ei püüa näidata üleloomuliku, vaid realistlikuna). Aga võib-olla nõuabki ilukirjandus poolkohustuslikult elu "ületamist", sest elu ja inimeste kujutamine sellisena nagu nad on, annab üldiselt väga igava tulemuse (elu ja inimesed lihtsalt on igavad, kui religioosse veendumusega me ennast ka vastupidises ei veenaks).

Üldiselt King siiski veab välja. Mulle meeldib, et ta ei karda kujutada räigeid situatsioone ja et raamatu lehekülgedele mahub siiski ka hulk psühholoogiliselt adekvaatseid olukordi. Nimetu kurjus, millega 7 last võitlevad, ilmutasb ennast enamasti õhupalle pakkuva klouni puhul – päris hea kujund. Kurjuse "päris" kuju ämbliku näol raamatu lõpus oli juba vindi ülekeeramine. (Vahetult enne Kingi lugesin Guido Ilvese raamatut "Tung tappa", mis räägib kuulsamatest seksuaalse taustaga sarimõrvaritest läbi aegade. Tolles teoses on ka foto ühest mõrtsukast, kes riietus klouniks. "It-i" lugedes oli see pilt mul pidevalt silme ees).

Ja veel: 1985. aastal valminud romaan võis lubada endale 7-liikmelise lastegrupi koosseisus poliitilise korrektsuse osas piirduda neegri ja juudiga. Ajad on edasi läinud ja kui King kirjutaks selle romaani täna, peaks ikka ühe latiino ja mongoliidi ka sisse panema.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: