Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Low Men in Yellow Coats

(romaan aastast 1999)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Ameerika tuntud rahvakirjanikul Stephen Kingil on mõned teemad, millede juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördub. Üks neist on lapsepõlve lõpp. Ka selles romaanis pole peategelane Bobby Garfield enam lõpus see väike poiss, kes ta raamatu alguses oli. Esimesed armumised, esimesed suudlused, täiskasvanute maailma hirmuäratav sissetung ema vägistamise näol, sõprus endast kõvasti vanema täiskasvanud mehega, milles aga puudub igasugune pedofiiliakahtlus ja muidugi millegi ähvardava, ohtliku ja ilmselgelt ebamaise kohalolu tunnetamine. Viimast esindavad muidugi pealkirjaski mainitud low menid.

Lugu saab edukalt lugeda ka iseseisvalt, millisel juhul ta ongi enamjaolt ühe poisi lapsepõlve lõpu lugu. Kes aga on lugenud Dark Toweri sarja, leiab siit toreda täienduse sellessesamasse Kingi elutööks peetavasse saagasse. Low men’id tegutsesid DT 5, 6 ja 7 osas, umbes samasse kohta paigutuvad ka vihjed Tornile,Kiirtele ja Crimson Kingile (Karmiinpunasele Kuningale). Bobby suur sõber Ted Brautigan aga ilmub DT lugeja ette kas 6. või 7. osas, kus ta on üks Breakeritest, kes Kiirt murravad ja kelle lõpuks vabastab Roland.

Sellele romaanile paneks hindeks “nelja”. Kuidagi “tüüpiline” King. Kui teda piisavalt lugeda, siis ta enam üllatusi ei paku, aga Kingi fenomenist kirjutada kuradi huvitavalt isegi siis kui tal suurt midagi öelda ei ole, olen juba teises kohas kirjutanud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: