Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

1408

(jutt aastast 2002)

eesti keeles: «1408»
Stephen King «Kõik on mõeldav: 14 sünget lugu» 2003

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (8)

Korralik vana kooli õuduslugu, siiamaaani üks uue Stephen Kingi kogumiku pärlitest. Parajalt klisheedest kubisev, ent tekitas ometi teatava õõvastava momendi, sest King krutib pinevust üles vaikselt ent järjekindlalt. Sisukokkuvõtte saab teha ühe lausega: õuduskirjanik tahab lähemalt uurida "kummitava toa" juhtumit mingis hotellis ja adminni keelitamisele vaatamata lunastab endale üheks ööks selle numbri. 1408 annab liites kokku muidugi 13 ja numbrituba ise asub ka 13. korrusel. Ent kui King tahab, siis oskab ta ka sellistest tuhandeid kordi äraleierdatud asjadest päris korraliku õuduka kirjutada. Kindel viis.
Teksti loeti eesti keeles

Kirjaniku enda tribuudiavaldus "Shiningule". Kuid sellest hoolimata mõttekas teos, kuigi lõpp oli tarbetult pikaks venitatud.
Teksti loeti eesti keeles

Ega ta midagi nii väga sisaldanudki, aga jällegi - nagu Kinga puhul ikka - kirjutatud on nii hästi, et halba hinnet kah panna ei saa. Kibe tõde, aga viletsalt kirjutatud loos peab idee ikka neetult hea olema, et tasuks teda sealt välja kaevama hakata. Ajaviitena eelistan iga kell briljantset muidunikerdust.

Endakiitus haiseb muidugi ka Kinga puhul, justkui oleks mõni kutsikas mööda läinud. Seepärast pigistan pool silma kinni ja, kinkides Kingale sellise ingliskeelses ilmas levinud jupstyki nagu benefit of doubt, eeldan talt piisavalt vaimuteravust ja head maitset, et võtta seda kirjatööd pigem kui eneseiroonia ilmingut. Olgem ausad, peategelasse suhtutakse siin ikka ypris sarkastiliselt. Oma kolleege lintðida armastavad enamasti just hea huumoritajuga inimesed ja nende hulka King nii või teisiti ka kuulub. Selle eest talle tugev neli pluss.

Teksti loeti eesti keeles

Korralik lugu oma miinustega, mis ei lubanud päris maksimumi anda. Kõige rohkem häiris jutustamislaad, algus oli hea, kuid siis läks asi hüplikuks ning lõpp vajus juba päris ära. Samuti oleks tahtnud neist olenditest rohkem teada saada, see oleks asja ainult huvitavamaks teinud
Teksti loeti eesti keeles

Viimase 15 aasta jooksul või nii on üksjagu räägitud kognitiivsest kirjutamisest. Siin siis on kõige veenvam kognitiivne (ehk kogemuslik) õuduslugu, mida olen juhtunud lugema. Umbes selline peaks tõesti üks tõeliselt kole elamus olema - kokkupuude millegi lootusetult võõra, vaenuliku ja mõistetamatuga.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: