Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Autopsy Room Four

(jutt aastast 1997)

eesti keeles: «Lahkamispalat nr. 4»
Stephen King «Kõik on mõeldav: 14 sünget lugu» 2003

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (8)

Stephen King, kellele keegi eesti kõlupea on välja mõelnud oma arust tabava tiitli "ameerika kolekirjanduse elav klassik", vaatas poisikesena sarja "Alfred Hitchcock esitleb". Omalaadse austusavaldusena käesolev lugu ongi mõeldud. Hitchcockil sattus mingi mees autoavariisse ja sai täieliku halvatuse, nii et lahkamisruumis noa sisselöömisest päästis viimasel hetkel silmanurka ilmunud pisar. King lahendab asja moodsamalt ja palju naljakamalt. Selliseid lugusid on tal tegelikult küllaga, paremaid ja kehvemaid, aga ei näe põhjust alla maksimumi anda. Kirjutada see mees mõistab, olgugi et nagu kõigil on tal halbu aegu ja häid. See lugu pärineb ilmselt aegadest, kui tal "vaim" peal oli.
Teksti loeti eesti keeles

Kuigi lugu alustades tundub, et autor jääb pisut pinnapealseks. Lugu ei tõmba sind enda sisse, alguses. Kuid lahkajate pohhuistlik suhtumine "laipa" tõmbab loo koos Rolling Stonesiga käima. Muidugi peale mahlaka (isegi frivoolse) naljandi pakub see ka hoiatust. Usalda, aga kontrolli.
Teksti loeti eesti keeles

Nii see kirjandus Hitchcocki ajast arenenud on, pisarate asemele muud kehavedelikud. Hea võimalus kahtlase väärtusega yldistusteks.

Diskuteerisime seda asja Lymanda Ulmepaavstiga ja arutelust koorus välja ulmeline element, milleks on (kogu loos praktiliselt kõrvaline, raamist välja, käivitajaks jäänud) madu. Sest King tunnistab ise, et sellist madu pole olemas. Muud ulmelist ju pole. Minu jaoks sellest ei piisa ja ulmet ma siin ei näe. On kyll, jah, horror, aga kogu horrori hunnikus ulmessearvamise juures jään eriarvamusele, mille käesolevaga ka protokollin.

Lugu ise on Kingi tyypiliselt heal tasemel.

Teksti loeti eesti keeles

Selline naljakas lugu härra Kingi sulest. Minu jaoks üsna üllatav, sest pole tema sellise küljega varem kokku puutunud. Samas pole King mulle kunagi ka eriti meeldinud. See lugu aga meeldis!
Teksti loeti eesti keeles

Mina olen kohanud eelmainit tiitlit kujul " kolekirjanduse kroonimata kuningas" , oli seal " Ameerika" ees või ei olnud, ei mäleta, aga see selleks. Lugu oli hea.
Teksti loeti eesti keeles

King suutis pinget hästi üleval hoida peaaegu lõpuni. Lõpp aga tundus olevat muule jutule kuidagi vägisi otsa poogitud. Maitse asi ilmselt.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: