Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

The Road Virus Heads North

(jutt aastast 1999)

eesti keeles: «Maanteeviirus suundub põhja poole»
Stephen King «Kõik on mõeldav: 14 sünget lugu» 2003

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
1
3
0
0
Keskmine hinne
4.222
Arvustused (9)

Peategelane ostab odavast väljamüügist mingisuguse maali, viskab selle oma auto pakiruumi ja sõidab sinnapoole, kuhu tal tarvis minna. Edasi tekivad tal pildiga seoses mõningad kahtlused ja ta vaatab asja natuke lähemalt...

Üsna kena õudusjutt, mis niisama ei jaura, et oi kui kole oli, vaid kenasti lugejal närvipinget ülespoole kruvib. Niimoodi tuleb õudukaid teha.

Teksti loeti vene keeles

Võrreldes eelmise arvustajaga mina miskit uudsust, originaalsust ja ettearvamatust ei suutnud leida. Kummitav pilt ja hirmus olevus, keda seal peal kujutatud... Haigutama ajas. Lõpplahendus oli juba teisest leheküljest peale paista. Nõrk kolm.
Teksti loeti eesti keeles

Päris kena jutt. Ja siis inimesed imestavad, miks ma kunsti ei osta. Tänan, ei. (Kusjuures kirjeldatuga ysna sarnases meeleolus pilte olen myygil näinud kyll, mingid noorkunstnikud suisa armastavad selliseid.)
Teksti loeti eesti keeles

Suhteliselt nõrk ja sama kulunud kui minu närvid. Sellise tobeda ideega ei saagi väga head juttu kirjutada, ükskõik kui meisterlik autor ka poleks ja ükskõik kui väga ta ka ei püüaks. Iisegi hea kirjutamisoskus ja kiire tempo ei anna jutule palju juurde. Aga aega viitis ja päris paha ka ei hakanud, kolm
Teksti loeti eesti keeles

Lugesin seda juttu kõigest mõni tund tagasi, ent hetkel ei suuda enam meenutada midagi peale selle et tegu oli maaliga mis vastavalt vajadusele erineval määral õudseks muutus. Millega lugu lõppes, seda ei mäleta teps mitte. Igatahes tundus tegu olevat võrdlemisi trafaretse jutuga, mille võinuks kirjutada ükskõik kes.
Teksti loeti eesti keeles

Selles loos teeb King seda, mida ta tõesti oskab teha. Õnnestumine ei seisne muidugi mitte idee originaalsuses, vaid pingekruvimises (nagu "Lahkamispalatigi" puhul).

Silver Sära puhul panevad natuke imestama väljendid nagu "oli jõudnud nii kaugele kui Gray teeninduskompleksi juurde" või "emfaatiliselt". Aga tõlkest on muidugi 9 aastat möödas ka.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: