Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Desperation

(romaan aastast 1996)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Hmm, selle raamatuga seostuvad mälestused. Palav suvepäev, Edinburghi linn, Shotlased... ilus. Turismireis, grupp kappab linna peale, kes sisseoste tegema, kes turismiobjekte vaatama. Mina üritan teha üht koma teist ja leian - raamatupoe. Ja seal on Stephen Kingi äsja müüki tulnud raamat! Ja avapäeva puhul soodushinnaga!! üheksa sadat lehekülge kahesaja krooni eest!!! Nojah, olin ju siis Needful Thingsi läbi lugenud ja sellest autorist vasikalihavaimustuses. Ilmselge oli, et see raamat ka me kodumaale rändas. Pettumus ta just ei olnud, oli standartne King standartse sisu ja vormiga. Olen kahtlema hakanud, kas ta VÄGA halbu teoseid omale üldse lubab v6i kas ta sellist teost kirjutada oskabki. Ilmselgeks sai aga, et tipptasemel ei suuda ta kõiki oma teoseid hoida (aga teisest küljest kes suudaks? Ehk mõni väga väheproduktiivne autor?) King Kingiks, aga teos ise oli vähemalt loetav ja igav ei hakanud. Raamat massiltki ju juba selline, et igavat asja nii palju valmis kirjutada sooviv autor peaks omama roboti tahtej6udu ning olema seetõttu täiesti ulmeline nähtus. On maantee ja seal kuri politseinik, kes otse loomulikult pole mingi politseinik ja linnatäis rahvast lendab standartvarustusena teise ilma. Ja Allah olgu meile armuline... Võiks ju ka paremini, seltsimehed!
Teksti loeti inglise keeles

Lugedes kerkis mällu kunagi teleekraanilt nähtud "The Stand". Ümberringi möllav kurjus, mis ähvardab iga hetk ka vaprat ellujäänute gruppi neelata. Meeleheite Linnas on siis tegemist vanast kaevandusest väljaurgitsetud kurjusega, mis on nii suur, et lõhub üksteise järel vallutatud inimeste kehad. Taltub alles siis, kui ei ole enam kellegi naha vahele pugeda. Heale taas sisenemisloa andmiseni jagub ent küllalt verd, õelust, minevikuneedust, raisakotkaid ja lõgismadusid. Lugemise kõrvale muud suupärast parem mitte tarbida... mõnel hetkel võib manustatu tagurpidi väljuda. See ei ole isiklik kogemus. Eeldan lihtsalt treenimata närvisüsteemide olemasolu.
Teksti loeti inglise keeles

"Kristlik õudukas" ei ole kunagi kuulunud mu lemmikzhanride hulka. Peamiselt on selle zhanri esindajad mulle seni küll ette puutunud filmi kujul ja võib-ollaseepärast kippusin lugemise ajal kogu aeg ette kujutama, kuidas sellest romaanist võiks saada järjekordse teisejärguliste eriefektide ning õlgukehitamapanevasisuga B-filmi a la "End Of Days" või midagi taolist. Aga isegi maitse-eelistusi ja vähepõhjendatud assotsiatsioone kõrvale jättes ei tundu mulle, et tegu oleks teabmis hea romaaniga. Kinga-onu sulest olen lugenud tunduvalt tuumakamaid "telliseid".
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: