Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Hearts in Atlantis

(romaan aastast 1999)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
4
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (6)

Tegu on viie pikema ja lühema jutuga, mis on kõik omavahel mõningate korduvate tegelaste kaudu seotud, samuti seob kõiki lugusid omavahel Vietnami sõja vari. King ise on selle raamatu kohta kuskil öelnud, et see on vahepala Dark Tower´i seeria neljanda ja viienda raamatu vahel. Esimene lugu on tõesti Musta Torni ja selle tasanditega (Inomnia!) üsna tihedalt seotud, teised... no ma ei tea. Teine, kolmas ja neljas lugu jätsid täiesti külmaks. Viimane meeldis jälle päris hästi. Ilmselt tuleb mõnel tuulisel novembriõhtul üle lugeda, et kskmiste juttude mõte üles leida. Mõte on kindlasti olemas.
Teksti loeti inglise keeles

Veel pole põhjust Stephen Kingi maha matta. Taadike on raugasõrmede vahelt paar korda kohmakalt mahapudenenud pastaka taas rangemasse haardesse võtnud ja die-hard fännide näljaste lõugade vahele paisanud jutukogu, mida miskipärast romaani pähe üllitada on võetud. Esimene lugu, "Low Men in Yellow Coats", on parim osa raamatust just eelpoolnimetatud die-hardile. Tegu on mõnusa heietusega aastast 1960 ja eelteismeliseeast, aga samas ka osaga Dark Toweri ning Desperationi/Regulatorsi saagast, mida võimatu enne läbilugemist käest panna. Ja kohati on isegi hirmus!Teine jutuke, "Hearts In Atlantis", pajatab meile hipi- ja rahuliikumisealgusaegadest, Vietnami sõja süttimisest, tutvustab "suure ameerika kanajalajälje" päritolu ja meeliskleb tõsiseltvõetava kirglikkusega nii esimesevahekorra kui hasartmängusõltuvuse teemadel. Kolled$zinovell sisaldab üksikuid tegelasi, kes esinevad ka mujal raamatus.Kolmas, "Blind Willie", on kergelt õõvastava alatooniga jõulujutt pimedatkerjust mängivast Vietnami veteranist, kes otsib omal kombel lunastust. "I am heartily sorry..."-päevik meenutab The Shiningu "All work and no play..."-nalja. Põnev lugeda, aga ei jõua kuhugi. Umbes nagu "Üks päev IvanDenissovit$si elus". Peategelane on meile selleks ajaks juba mingil määraltuttav kahest eelmisest loost."Why We`re in Vietnam" on päris lühike lugu juba vanast `Nami veteranist jakõige rohkem heietus, kuni jahmatava lõpuni. King ei ole haaret kaotanud!Kirjeldused pähe kinni kukkuvast moblast ja selgest taevast langevasttiibklaverist on nii eredad, et kipud kahtlema, kas autor ehk selliseid asju ise näinud pole."Heavenly Shades Of Night Are Falling" jätkab eelmise loo sangari matustelt ja pöördub tagasi esimese loo sangari kodulinna 39 aastat hiljem, et tõmmata kokku mõned lahtijäänud otsad, tagastada omanikule üks oluline pesapallikinnas ja vana hea sõber ning sumbuda Kingile nii omasesse magusnukrasse häpi endi.Kokkuvõteks: logiseb liigestest, aga sünnib süüa. Sisu eest 3, stiili eest 5, esimese loo eest 5 ja 5.
Teksti loeti inglise keeles

Esinene osa oli parim. Teine osa heietused ülikoolist olid väga venitatud ja oleks võinud peale kaardimängu ja rahumärkide ka midagi muud juhtuda. Mis ma ikka kirun igal juhul kannatab lugeda, see on lõppude lõpuks ikkagi tuntavalt vanameistri heas stiilis kirja pandud.
Teksti loeti soome keeles

Kokkuvõttes ajas haigutama. osadega on aga teine lugu. Low men ja Blind willie, eriti just viimane, saaksid viie, ülejäänu on tähtsusetu soust. kusjuures see kuuekümnendate uurimine pole midagi väärt, isegi mitte informatiivses mõttes.
Teksti loeti inglise keeles

Esimene osa oli, võiks öelda, King oma tavapärases headuses, aga selle osaga olekski võinud asi piirduda. Kõik järgnev on lihtsalt üks suur (ja valdavalt mitteulmeline) soigumine teemal kuidas ikka Vietnami sõda ameerika ühiskonda tänini painab. Iseenesest muidugi oluline teema. Paraku ei olnud seda eriti huvitav lugeda. Näha küll on, et siingi pole King oma kirjutamisoskust kaotanud, aga mingist lugemisrõõmust oleks siiski liig rääkida.
Teksti loeti eesti keeles

Kogumik koosneb kahest romaanist, kahest keskmisest jutust ja ühest sellisest asjast, mida kaasarvustaja Ulmeguru “laastuks” armastab kutsuda. Tõsiselt Kingi vääriline oli neist ainult esimene, “Low Men in Yellow Coats”. Nimilugu oli lihtsalt tüütu. “Blind Willie” oli selline käib kah. Ontliku härrasmehe teema, kes tegelikult oma üsnagi märkimisväärse papi kerjamisega kokku ajab on muidugi igivana; üht taolist tegelast ajas juba Sherlock Holmes taga. Kingil lisandub Vietnami sõja taust ja süütunne lapsepõlves toimunud vägivalla pärast. Kõikide lugude tegelased on muide omavahel miskitpidi seotud. Kaks viimast lugu polnud ei liha ega kala ja kipuvad paar nädalat peale lugemist juba ununema.

Esimese loo kaudu on kogu see lõdvalt seotud romaanide/novellide kogumik otsapidi siiski Kingi suurepärases Dark Toweri maailmas. Küll üsna kaude, kuid siiski.Seepärast siis ka palli võrra kõrgem hinne, kui algul plaanitud.Lugemist ei kahetse, eriti esimese loo puhul, aga pean oma kohuseks Kingi fänne hoiatada, et tegemist on tavapärasest pisut madalamal tasemel seisva kogumikuga. King lahkab siin ilmselt nii isiklikke 60ndate lõpu – 70ndate alguse kolledzhiprobleeme ja maksab lõivu ka Vietnami sõja vastasusele, millega tal vähemalt minu teada küll mingeid isiklikke luupainajaid ei tohiks olla.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: