Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Riding the Bullet

(jutt aastast 2000)

eesti keeles: «Kuulisõit»
Stephen King «Kõik on mõeldav: 14 sünget lugu» 2003

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
4
1
1
0
Keskmine hinne
3.714
Arvustused (7)

Lugu noorest üliõpilasest, kes saab naabrilt kõne, et ema on haiglasse viidud. Läbi öö teise linna ema vaatama tõtates kasutab noormees põhiliselt hääletamist ja satubki üsna kummalise küütipakkuja peale. Nimelt saab noormees peaaegu kohe aru, et autojuht on surnud mis surnud. Ega autojuht ise sellest erilist saladust teegi vaid paneb noormehe hoopis dilemma ette: kumma ta tagasi minnes kaasa võtab, kas noormehe või tema ema. Algselt võrgus ilmunud ja Kingile ohtralt tähelepanu tõmmanud lugu ei ole minu meelest seda kära väärt, mis ta ümber löödi. Selline keskpärane, eriliste üllatusteta kulgev jutuke.
Teksti loeti eesti keeles

Panin kolme, kuigi loo lõpp vääriks kahte. Lugu, mis on tõmmatud mingi hetk sarvesaiana lihtsalt pooleks. Sel hetkel on seda "härdast" emaarmastust. Lihtsalt labane. Seda "triki" kippub King liiga sagedasti tegema. Naistekamees. Ilusam lõpp oleks olnud, kui Mustangi mees emale kiire ja valutu lõpu oleks teinud ning poiss valusalt pisaraid pühkima jätnud. Ja mingi väsimusest tekkinud unenäoga ennast vabandada. No eii
Teksti loeti eesti keeles

Õudusosa mingu minu poolest kus kuusteist, lahendus on see, mis hea hinde saab. Dilemmat oskab inimese ette asetada igayks, hetkeks tema viletsust nautida ja siis vanamammile patja näo peale suruda samuti. Aga selle peale enamasti ei tulda, et lasta inimesel oma kriisihetkel paljastunud närususe sees aastate kaupa mõnuga marineerida. Tõsi, sentimentaalsus kisub hinnet jälle allapoole. Nii et kokku neli.
Teksti loeti eesti keeles

Selline normaalne ajaviitejutuke. Vahepeal läks küll üsna läägeks ära, kuid ilmselt oli seda autori meelest vaja, et poisi süümepiinu võimendada. Ja lõpp oli päris hea
Teksti loeti eesti keeles

Jutt koosneb justkui kahest osast-hea õudus ja halb sentimentaalsus. Mulle selline klassikaline, gootilik õudus meeldib, ent sentimendiga sobib nagu siga ja kägu.
Teksti loeti eesti keeles

Paneme siis selle hinde ära, mida üks eelarvustaja nõudis... Ma saan muidugi aru, et King tahtis - nagu ta kommentaaris ütleb - kirjutada sellest, mis tunne oli tal siis, kui ta ema suremas oli. Aga ta valis selleks vale vormi. Mitterahuldava vormi. Igal teemal ei pea ju tingimata tondijuttu kirjutama, eks.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: