Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

The Stand: The Complete and Uncut Edition

(romaan aastast 1990)

Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Kui saaks, paneks kuue, ei, seitsme. Väga hea raamat. ABSOLUUTNE LEMMIK! Natuke sisust ka: kusagil kõrbes pääseb laborist välja kunstlik gripiviirus, mille surmavus% on 99.4. Loomulik kadu toimib ka ja... olukorda iseloomustab hästi üks tsitaat raamatust (Ei tea, kas tohib siinkohal tsiteerida, aga ei suuda kiusatusele vastu panna): "Dear Jesus. I will see you soon. Your friend, America." Alles jääb päris vähe inimesi, kes kogunevad kahte gruppi: üht juhib iidvana neegrinaine Abagail, teist mitte-just-päris-inimene Randall Flagg (figureerib ka "Dark Toweris"). Maailmalõpu lugu, kus siiski on lootust... Film on ka olemas. Polegi nii paha, kuigi kohati veidi üle pakutud. Kui plaanid lugeda, siis varu aega ja kannatust, sest raamatus on üle 1000 lehekülje. Aga see tasub ennast ära. :)
Teksti loeti inglise keeles

Minu esimene tutvus Stephen Kingiga kirjasõna vahendusel (mingeid filme ja teleseeriaid on ennemgi nähtud). Tundub et teose valikuga mul eriti ei vedanud. Yldiselt pean ma ennast sõnavahu suhtes ysna tolerantseks tarbijaks. Aga igal asjal on piirid!

Teine asi mis mind vähemasti raamatu esimesel paarisajal lehekyljel häirisid olid yle otsa kirjutatud detailikesed. Autor oleks nagu _eeldanud_, et nagunii loevad kõik yle yhe lause, diagonaalis ja ei pane tähele. Sealtmaalt edasi tegingi nii ja probleem lakkas olemast ;)

Lõbusaks läks kõik see postapokalyptiline värk umbes sealt maalt, kus head ja pahad oma linnadesse lahku polariseerusid. The Good Guys laulsid hymne ja suhtusid eelolevasse konflikti umbes nii, et ”äkki ei juhtugi midagi”. The Bad Guys varustasid ennast hoolsasti relvastusega, patrullisid piire ja aretasid omale lennuväge. Ja kõik oleks läinud nii nagu peab, kui mitte autor ei oleks leidnud, et ”meek shall inherit the earth” (jobude päralt on maa) ja pahad jumala abi ja tuumapommiga õhku lasknud. Mis nad siis on niisugused.

Autorist päriselt eemale peletada see teos mind siiski ei suutnud. Võimalik et kunagi proovin Kingilt veel midagi. Ilmselt midagi lyhemat. Käesolevale teosele aga.. tugevavõitu kolm.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: