Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Umney`s Last Case

(lühiromaan aastast 1993)

ajakirjapublikatsioon: «Online Book Store» 1993; 19. september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Eradetektiiv Umney, kes ühel harilikul päeval 1938. aastal oma Los Angelese kodust väljub, tajub, et midagi olulist on muutunud ümbritsevas keskkonnas ja inimestes: tuttav ajalehepoiss paneb segast, keskne kõrts on ootamatult suletud, hoones, kus asub ta büroo, on alanud remont, ta sekretär on jalga lasknud. Hoopis kirbeks läheb asi siis, kui tema kabinetti astub klient, kes on tema ise: küll teistsuguses riides ja kaasas läptopp, mis peaks pärinema 60 aastat hilisemast ajast, aga ikkagi. Mees tutvustab end Samina ja ütleb, et on kirjanik, kes lõi Umney oma fantaasialennust ning too eksisteerib koos teda ümbritseva maailmaga ainult tänu tema tahtele. Mil moel kirjanik minevikku sattus, jääb loomulikult segaseks, ent oma plaani ta ei varja: ta kavatseb Umney kui kirjandusliku karakteriga lõpetada, ja see tähendab loomulikult detektiivi surma. Paraku ei saa Umney oma loojale füüsiliselt vastu astuda, sest ta ekisteerib ainult läbi kirjaniku teadvuse. Sam räägib, et ta asub nüüd Umney kehasse ja hakkab elama tolle elu. Tema enda elu 1990-ndatel aastatel oli masendav: laps suri AIDSi, naine tegi enesetapu, ise põdes mingit nahahaigust. Nii tore oleks elada enda kirjutatud tegelaskuju elu, kes on edukas, alati hädadest välja tulev ja seksika sekretäriga.

Jutustus on humoorikas, ehkki mitte ülemäära vaimukas. Kingi romaanist lühemas vormis kirjutatud teosed on siiski üldjuhul terasemad ja sisukamad, kui ta tellised ning ka "Umney viimast juhtumit" julgen soovitada.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: