Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

The Ten O`Clock People

(jutt aastast 1993)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Midagi alienide vallast. Nimitegelased kasutavad kohvipausi -- mida Ameerikas siis kella kümne paiku tehakse -- et büroohoone ees suitsu teha. Vaesed suitsumehed, nii rängalt diskrimineeritakse neid. Ja juhtub, et eriti paadunud pläruvedajad hakkavad osade töökaaslaste asemel nägema monstrumeid. Kusjuures tegu pole mitte deliiriumi, vaid pigem hüpnoosi mõju kadumisega. Jutus on segaval määral targutamist liiga palju, seepärast 4.
Teksti loeti vene keeles

Suitsetamisest loobumise temaatika läbib Kingi loomingut punase niidina. Kogumiku "Night Shift" (1978) eessõnas mainib ta, et on läinud kangematelt üle lahjadele ning varsti loodab üldse maha jätta. Kuidas tal läinud on, ma ei tea, aga 1993. aastal ilmunud "Ten O´Clock People´i" tegelased on pingutades jõudnud niikaugele, et teevad 5-9 sigaretti päevas. Mingil põhjusel tekitab just selline parajuslus nel suitsetajatel võime näha n.ö. nahkhiir-inimesi - võimu ja raha juurde trügivaid olevusi, kelle pea piirkond on jälk verilihast koosnev jubedus. Nood olevused omakorda tabavad sageli ära need parajuslased, sest reaktsiooni õudsa vaatepildi suhtes on raske varjata. Ja koletistel on komme 5-9 suitsu inimesi tappa ning nende silmi ja muid kehaosi gurmaanlikeks naudinguteks tarbida.

Suhteliselt pikk lugu - 60 lehekülge - sobiks ideaalselt romaani alguseks: kuidagi puänditult lõpeb. Aga täitsa kaasahaaravalt kirjutatud.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: