Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

I Know What You Need

(jutt aastast 1976)

ajakirjapublikatsioon: «Cosmopolitan» 1976; september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Istub tütarlaps raamatukogus ja valmistub eksamiteks. Ühel hetkel alustab temaga vestlust üks noormees, kes ei näe just eriti atraktiivne välja, kuid kes paistab suurepäraselt aimavat, et mida tütarlaps vajab.

Hoolimata noormehe hallist välimusest, suhe siiski areneb. Samas jääb see suhe siiski rohkem sellise koolisõpruse tasandile, sest tütarlast ootab kodulinnas kindel noormees.

Lugu kogub tuure ning lause «I know what you need.» kordub üha sagedamini... kordub suisa painava maniakaalsusega. Eks vilunud õudusefänn teeb asjast omad järeldused ning ega üldiselt ka pettuma ei pea.

Jutu üheks suurimaks plussiks on, et peategelasest tütarlapsele on võimalik kaasa elada... enamikele moodsama õuduse tülpinud bitchidele ma kaasa elada ei taha või lihtsalt ei viitsi. Miinuseks loeks teatava etteaimatavuse ja seebilisuse, aga kui selle loo kirjutamisel peeti silmas naisteajakirja «Cosmopolitan» lugejaid, siis võib seda kõike ju ka mõista. Mina sellisesse sihtgruppi ei kuulu ning neli oleks seega suhteliselt õiglane hinne.

Mõningad bibliograafiad väidavad, et antud tekst kuulub Cthulhu sarja ning väidavad valesti. Jutus mainitakse kusagil riiulis seisvaid raamatuid ning teiste seas on ka «Necronomicon». Muu seos Cthulhu müütidega puudub.

Vene keeles on jutu pealkirjaks «Я знаю, чего ты хочешь».

Teksti loeti inglise ja vene keeles

Ainuke õnnestunud osa oli tibinate sabistamise kujutamine. Seda polegi tegelikult ju nii vähe, arvestades autori enda sugu ja elukogemust. Ning nagu eelkirjutaja väga õigesti märgib, on ilmumiskohta arvestades raske siit midagi rohkem tahta kui siin on. Võimalik, et tegu ongi perfektse tekstiga, mis on kirjutatud täpselt nii nagu esialgsele lugejaskonnale vaja oli kirjutada - ainult et milleks seda siis pärast kogumikku panna...?
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: