Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

Graveyard Shift

(jutt aastast 1970)

ajakirjapublikatsioon: «Cavalier» 1970; oktoober
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Isegi kui King on verinoor ja pingutab, ei tule tal halvasti kirjutamine välja. Jutt voolab oivaliselt ja hakkab lõpu poole juba täitsa kruttimagi, ent suhteliselt mannetu puänt lahjendab elamust.

Sisust. Natuke uljaspea, natuke turuvarblane, natuke iga-töö-mees Hall on sattunud norijast brigadiri Warwicki alluvusse tööle kolkalinna saeveskisse. Ülemus tabab ta öises vahetuses igavlemast ja tühjade limpsipurkidega suurte rottide pihta märki loopimast ning värbab vennikese poolvägisi pikaks pühadenädalavahetuseks koristama koos paari teise töömehega keldrit, kuhu keegi pole paarkümmend aastat isegi mitte kiiganud. Mehed kohtuvad mööbeldamise käigus üha suuremate ja jultunumate rottidega, lõpuks leitakse põrandas luuk ja veel üks kelder...

King joonistab karakterid mõnuga välja, aga nagu ei tee nendega eriti midagi. Ja punub meisterlikult pinevust, et lahendada see susinal laus-etteaimatava "level bossiga". Päris külgi mööda maha ei jookse, aga midagi põlist juurde ka ei anna. Kui lugeja ei juhtu just paaniliselt rotte kartma, võib-olla.
Teksti loeti inglise keeles

Jah, polnud viga. Minu meelest küll polnud see boss nii halb mees midagi, et teda lausa rottidele söötma pidi, aga maitse asi.

Iseenesest on lahe, kuidas arvutimängud maailma muudavad ja terve alamzhanr ilukirjandusest mõnda muusse loomevaldkonda kolida võib. 1970. aastal on nende mõjust kindlasti vara rääkida, aga 20 aastat hiljem on juba iga tatikas mänginud mõnd labürinti, kus kõige kaugemas otsas ootab kõige suurem eriti jälk koll. Lõpp, mis 1970. aastal oli lihtsalt hädine, on 1990. aastal hale ja 2010. aastal suhtutakse sellesse juba samamoodi kui mõnda "Dracula" klooni klooni.

Kõik kokku siiski tugevalt rahuldav.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: