Kasutajainfo

Stephen King

21.09.1947-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen King ·

The Tommyknockers

(romaan aastast 1987)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
1
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Tulnukate laev, tuleb välja, on kõik see aeg vedelenud otse nende nina all Maine` metsas.kusagil mulla sees.ja ühel ilusal päeval komistab üks kirjelduste järgi üsna topitav naiskirjanik sellele sõna otseses mõttes otsa. ta kaevab... ja mõne aja pärast leiutab isekirjutava kirjutusmasina.veel natuke hiljem lisandub isekaevav labidas.siis hakkavad lähedase asula elanikud kah igasuguseid huvitavaid asju välja mõtlema...mis asju? arranzeeritud asju, mis teevad nüüd seda, mida nad alguses üldse tegema ei pidanud.muuhulgas muidugi korraldavad ka veresaunu.on positiivne kangelane ka - üks joodik-luuletaja. on üks suur küsimärk ka - geeniusest poiss Hilly Brown. Läbimõtlematus ja kiirustamine tulebki põhiliselt temaga seoses välja. Esiteks pole ühtki põhjust loo seisukohast, miks ta geenius peaks olema. Teiseks kaob ta poole romaani pealt ära ning ilmub taas alles eelviimasel leheküljel, et teha oma suur ðest, umbes nagu "The Stand`"is Trashcan Man.Antud juhul on suureks teoks venna tähelaevast päästmine. Liigutav? Inimlik?nagu tavaliselt.ja tühine.Ainuke tõeliselt huvitav idee oli vist see, kuidas tulnukad taas ellu ärkasid peale maapõues veedetud und - taaskehastudes, või sisse imbudes asula elanikesse, kes siis tasapisi muutuvad ise tulnukateks, säilitades natuke, aegamööda aga aina vähem, inimlikku identiteeti.
Teksti loeti inglise keeles

Kingi kõige paremaks romaaniks ei hakkaks seda vast nimetama - tal sindrinahal on neid nii palju et katsu sa ühte välja valida ilma teisele ülekohut tegemata. Aga üks paremaid küll. Ilma liigse molutamiseta action-lugu mõningate horrori, või, kui soovite, õuduskomöödia elementidega. Samas ei puudu siin omad mõtlemapanevad kohad. Muuhulgas heidetakse näiteks sisepilk fanaatiliste tuumaenergeetika vastu protesteerijate maailma.

Mis puutub Kalju poolt mainitud Hilly Browni juhtumisse, siis mitte tema ei olnud see, kes oma venna ära päästis. Ja mitte laevast.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: