Kasutajainfo

Neal Stephenson

31.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Stephenson ·

Zodiac: The Eco-Thriller

(romaan aastast 1988)

Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Alapealkirjaga: The Ecothrtiller. Nii et uus subzanr. Thrillerit on muidu eeldatavalt rohekasnaiivse teema kohta nii et vähe ei ole. Peategelane on keemikust roheliseks ymberpööranud professionaalne pain in the ass (tema enda sõnade järgi), keda kohalikud vabrikandid kardavad nagu elus kuradit. Ja nagu lugemise käigus selgub, on selleks ka põhjust. Minuteada Stephensoni esimene avaldatud romaan ja ehkki nii "Snow Crash" kui "Diamond Age" on minumeelest paremad, on ka see igal juhul tugevat viite väärt.
Teksti loeti inglise keeles

Ma ei tea, kas ma lõpetasin selle teose lugemise neljandat või viiendat korda... aga päris mitmes oli see kindlasti. Selles, et Stephenson hästi kirjutada oskab, pole ilmselt tarvis kedagi veenda, kuid "Zodiacis" on see kombineeritud hard boiled-trilleri haaravuse ja peamiselt ulmikuna tuntud autorilt mõnevõrra ootamatu temaatikaga. Sangamon Taylori saaga on niivõrd kütkestav, et on pannud ka ennast mõningaid direct action-tüüpi ettevõtmisi ellu viima (muidugi mitte midagi nii grandioosset nagu mürgitehase veealuse toru kinnitoppimine või keemiakorporatsiooni maine hävitamine, millistega Sangamon tegeleb iga päev). Ulmega seob teost aga sama nõrk side kui Stephensoni massiivtellist "Cryptonomiconi" – selles mõttes, et põhimõtteliselt on kõik kirjeldatav enam-vähem võimalik. Tänaseks päevaks on geneetiliselt valmis modifitseeritud küllap palju kummalisemaid asju kui polüklooritud bifenüüle õgivad ja soola sittuvad bakterid... või vastupidi.

Ainus, mis meele kurvaks tegi, on tõik, et hevikad on suutnud Stephensonile küll väga halva mulje jätta. Eesti karvik võib palju juua ja vahel huligaanitseda, aga Bostoni Pöyzen Böyzeni fännide moel uimastite pruulimine, reostamine ja revolvrikõmmutamine on talle võõrad. Nojah, võib-olla just sellepärast polegi temast huvitavaid raamatuid kirjutatud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: