Kasutajainfo

Neal Stephenson

31.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Stephenson · J. Frederick George ·

The Cobweb

(romaan aastast 1996)

Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Salaajalooliste sugemetega poliitiline põnevik Neal Stephensoni ja tema sugulase sulest (kelle nimi kellelgi kunagi meelde ei jää ;). Raamat meenutab nii mõneski mõttes sama tandemi esimest teost - "Interface". Seekord on teemaks Lahesõda. Täpsemalt, sellele eelnenu telgitagused Washingtoni yle igasuguse piiri byrokratiseerunud agentuurides.

Raamatul on kaks (põhilist) tegevusliini. Esimese peategelaseks on endine maadleja, nyydne oma kodupiirkonna sheriff Clyde Banks. Ühel ilusal päeval leiab ta jõe äärest lähedal asuva ylikooli juurest pihta pandud paadi. Mõni aeg hiljem leitakse veest sama paadi juurde kuulunud aer. Aeru kyljest omakorda verd ja juuksekarvu. Veel mõni aeg hiljem tõuseb jõesopis pinnale idamaise päritoluga noorukese teaduri laip. Muuseas, eelmainitud ylikool oli tugeva rõhuga mikrobioloogiale...

Paralleelse tegevusliini keerdkäikude keskmeks on CIA analyytik Betsy. Nimetatud Betsy on hoolimata oma rohmaka maatydruku välimusest äärmiselt nutikas naisterahvas. Nimelt avastab ta numbrites ringi kaevates, et tollane USA suurim sõber araabiamaades - Saddam Hussein - ehitab jänkide poolt Iraaki kyhveldatavate humanitaarabidollarite eest usinasti massihävitusrelvi. Eelkõige bioloogilisi massihävituserlvi.

Kuivõrd praktiliselt kogu Yhendriikide ladvik eesotsas CIA tähtsamate ninadega on viimased aastad mööda saatnud oma sõbrale Husseinile kiidulaule lõõritades, siis ei ole Betsy ylemused tema avastusest.. ytleme, mitte just vaimustuses. Betsyle öeldakse et ta peaks om lõuad ja keelatakse tal teema edasine uurimine.

Edasise tegevuse käigus jõuavad nii Clyde kui Betsy iseseisvalt äratundmiseni, et terve hulk Clyde’i kodulinna ylikoolis väideltavalt jordaania päritolu yliõpilasi on tegelikult võrdlemisi iraaklased...

Kommentaariks hindele. Raamatul oli aeglase- ja igavavõitu algus ning absurdi kiskuv ja kiirustatuna tunduv lõpp. Kõik mis nende kahe piirkonna vahele jäi, oli sedavõrd hea, et kohe kuidagi ei tahtnud raamatut enne hommikut käest panna.

Teksti loeti inglise keeles

huvitav, kas Stephensoni on kunagi valedetektoriga töödeldud, et ta seda aparaati nii järjekindlalt vihkab, või on see tal lihtsalt sümboliks... aga kõik olulise on Avo juba ära öelnud. vahelduseks on ju väga tore lugeda sellist lugu, kus head on algusest peale head (aga mitte tingimata ilusad), pahad on pahad ja lollid saavad esimestena surma. ning tore oli ka see pealinna bürokraatiale ja ametkondade kemplemisele vastandatud lihtne elu väikelinnas - episood, kus enne perekondlikku lõunat mängib meespere, kuhu kuulub mitu olümpiavõitjat maadluses, ääretul põllul isu tekitamiseks pisut jalgpalli (mitte soccerit!), oli minu jaoks üks meeldejäävamaid. ainult et ulmet selles loos nagu ei märganud.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: