Kasutajainfo

Neal Stephenson

31.10.1959-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Stephenson · J. Frederick George ·

Interface

(romaan aastast 1994)

Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Esiteks, neile kes seda raamatut kuskilt otsida tahavad - kaane peal on autori nimeks kirjutatud Stephen Bury. Sama pseudonüümi all on Stephenson ja too J.F.George, kes kuuldavasti pidi olema Stephensoni onu välja andnud veel teisegi raamatu - "The Cobwebb". Raamatust endast. Tegevus toimub.. peaaegu et olevikus. Räägitakse ameerikast, presidendivalimistest ja meedia rollist selles. Värskendavalt meeldiva kyynilisusega sealjuures. Teaduslik-fantastilise komponendina on sisse toodud miniatuursete valdedetktorite sarnased seadeldised, mis valimiskampaaniat jälgivale kontrollgrupile välja jagatakse ja mis siis reaalajas pööbli reaktsioone kampaania meediakonsultantide juhtimiskeskusesse ja sealt kaugjuhitava ajuimplantaadi kaudu kõnet pidava kandidaadini tagasisidestatakse. Paraku ei piirdu nimetatud konsultandid ja nende leivaisad ainult kampaania kontrolli all hoidmisega ning leiavad et way vahva oleks kui Mister Presidenti ka pärast valimisi joystickuga kaugjuhtida saaks. Yhest küljest on see raamat omalaadne satiir. Teisest kyljest mõnevõrra propagandistliku maiguga poliitiline statement. Viimasega seoses ka hoiatus liberaaldemokraatlikumate vaadetega lugejaskonnale - varuge palderjani või hoiduge. Lõppkokkuvõttes igati abiks raamat. Võibolla mitte päris nii hea kui Stephensoni üksi kirjutatud raamatud.. aga ka mitte oluliselt halvem. Hindeks paneks nelja.. kerge plussiga.
Teksti loeti inglise keeles

nüüdseks on kaanel suurelt stephensoni kui müüva autori nimi. kordustrüki puhuks oleks keegi võinud trükivead ära parandada, aga see selleks. algus jätab suht arthurhaileyliku mulje - et selline pseudo-dok presidendivalimiste ümber keerlevast melust. aga lisanduvad stephensonilikud eriefektid :) ja muidugi see ulmekirjanduse (suurele osale) omane juhtmõte, et maailm tuleb ju ära päästa. või vähemalt riik. no et kui võimul olev president kuulutab, et unustaks õige ära riigivõlalt makstavad intressid, siis satuvad võlausaldajad arusaadavalt ärevusse ning hakkavad sobivamat presidenti ette valmistama. mõned miljardid oleks sellises olukorras ju tühine kulutus. nii et päris lõbus oli lugeda, kuidas ja mida saab valimiskampaania käigus rahaga ette võtta. peab tunnistama, mul oli lugedes tükk aega tunne, et võlausaldajatel on õigus - no et kõik see jant käib vähemalt õige eesmärgi nimel. aga ei, veel tähtsamaks osutusid mõnevõrra ebamäärased "ameerika väärtused". no et tee tööd ja kui õnnestub, saa rikkaks. kah õige,muidugi. ning lõpud pole stephensoni tugevaim külg. nii et piirduks ehk neljaga.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: